Sezon rowerowy w Ossowie w pełni, ale zdarzają się awarie naszych jednośladów. Dziś odwiedzili nas profesjonalni serwisanci ze ,,ŚWIATA ROWERÓW" i dokonali niezbędnych napraw. Dziękujemy.

 

Czerwiec 2016

 

Czerwiec 2016

 


 

Zapraszamy do naszej mini kawiarenki w Centrum Informacji Turystyczno – Historycznej. Możesz miło spędzić wolny czas, przy gorącej filiżance kawy lub herbaty. Jest możliwość skorzystania z Internetu, a także w ciszy można poczytać ulubioną książkę. W kąciku dla najmłodszych znajdą się ciekawe kolorowanki przedstawiające postaci z ulubionych bajek. Chcemy zachęcić Państwa do dyskusji nad możliwościami rozwijania nowych inicjatyw społecznych na terenie Ossowa. Zastanowimy się nad różnymi pomysłami służącymi zachęceniu społeczności lokalnej do współpracy. Zapraszamy od poniedziałku do piątku 10.00-18.00, sobota – niedziela 11.00-19.00.

 

Czerwiec 2016

  

Czerwiec 2016

 


 

Już wkrótce Światowe Dni Młodzieży, dlatego dokonaliśmy pierwszej rejestracji wypowiedzi w języku niemieckim o wydarzeniach w Ossowie z 1920 roku. Nagranie będzie prezentowane podczas tych uroczystości. W projekcie brały udział Magdalena Trojnara, Rozalia Tabor, Alicja Bartkowska i Marta Szabłowska z Zespołu Szkół nr 1 w Wołominie. Kolejne nagrania w językach francuskim i angielskim.

 

Czerwiec 2016

 


 

Wolontariusze z Grupy Młodych Ossów i Młodzieżowego Wolontariatu Szkolno - Parafialnego ,,Otwarte Serce" z Gimnazjum nr.1 w Wołominie zakończyli rok szkolny. Po wspólnych animacjach i zabawach, grupa udała się do Hospicjum, gdzie uczestniczyła w lekcji hospicyjnej i odwiedziła pacjentów. Dzień zakończyli w Centrum Informacji Turystyczno - Historycznej w Ossowie wspólnym grillowaniem.

 

Czerwiec 2016

 

Czerwiec 2016

 


 

Zapraszamy do obejrzenia relacji w Kurierze Mazowieckim. Materiał z Ossowa od 5 minuty i 55 sekundy.

 

Przejdź do materiału video >>

 


 

W sobotę nastąpiło oficjalne otwarcie stanowiska turystyczno - wypoczynkowego w Ossowie, które powstało z inicjatywy mieszkańców.

 

Czerwiec 2016

 

Czerwiec 2016

 


 

Podczas spotkania w Centrum Informacji Turystyczno Historycznej mecenas Marek Szczygieł (fundacja Polonia Invicta), pan Gabriel Domagała (mieszkaniec Ossowa) i pan Janusz Jankowski (z Sierpca) przekazali na potrzeby ekspozycji w Ossowie cenne pamiątki. Otrzymaliśmy także kolejne eksponaty przywiezione spontanicznie po naszym apelu w mediach.

 Czerwiec 2016 

Czerwiec 2016

 

Czerwiec 2016

 


 

Przedstawiciele Zarządu Związku Miast Polskich, prezydenci i burmistrzowie z całej Polski, odwiedzili 17 czerwca Ossów. Zapoznali się z ofertą Centrum Informacji Turystyczno - Historycznej. Złożyli kwiaty na Cmentarzu Poległych w 1920 roku.

 

Czerwiec 2016

 

Czerwiec 2016

 


 

Dyrektor Samorządowej Instytucji Kultury Rafał Pazio był gościem radia FAMA, gdzie w rozmowie z redaktorem Norbertem Rędzią zaprosił do Ossowa na wydarzenie przekazania pamiątek związanych z bitwą z 1920 roku.

 

Czerwiec 2016

 


 

Grupa młodzieży ze szkoły podstawowej w Halinowie wraz z księdzem Michałem Domagałą, na rowerach odwiedziła nasze Centrum Informacji. Ksiądz Michał lubi do nas wracać, bo tu w Ossowie się wychował. Po obejrzeniu filmu ,,Zwycięstwo 1920" odwiedzili miejsca pamięci, które księdzu są dobrze znane.

 

Czerwiec 2016

 

Czerwiec 2016

 


 

Kwiat magnolii symbolizuje uczciwość, szlachetność, wytrwałość, radość i miłość do natury. Przed Centrum Informacji Turystyczno - Historycznej posadziliśmy kwiat przywieziony przez Danutę Michalik, prezes fundacji ODA.

 

Czerwiec 2016

 

Czerwiec 2016

 


 

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych i Zespołu Szkół nr 5 w Wołominie wraz z opiekunami wzięli udział w rajdzie, którego celem było zapoznanie się z historią Boju pod Ossowem.

 

Czerwiec 2016

 


 

Jako Samorządowa Instytucja Kultury uczestniczyliśmy w święcie Zespołu Szkół w Ossowie. Zorganizowaliśmy dla uczniów spacer po Parku Kulturowym. Wręczone zostały także Ordery Przyjaciela Szkoły. Po uroczystości Centrum Informacji Turystyczno - Historycznej odwiedził wiceburmistrz Wołomina Robert Makowski.

 

Czerwiec 2016

 

Czerwiec 2016

 


 

Słoneczna pogoda przyciąga do Ossowa coraz więcej turystów.  Grupa rowerzystów z PTTK nr.4 w Wesołej wraz z przewodnikiem powędrowała do miejsc pamięci, następnie obejrzeli film "Zwycięstwo 1920", zjedli kiełbaskę z grilla. Zachwyceni naszą gościnnością obiecali przyjechać większą grupą.

 

Czerwiec 2016

 


 

Przed Światowymi Dniami Młodzieży, które odbędą się 24 lipca, licealiści z Wołomina wraz ze swoim wykładowcą wzięli udział w warsztatach, które mają na celu stworzyć wystawę poświęconą malarstwu Jerzego Kossaka oraz zostaną zaprojektowane ulotki informacyjne przetłumaczone na języki obce.

 

Czerwiec 2016

 


 

Uczniowie i wychowawcy z Zespołu Szkół w Robczycach (województwo podkarpackie) będąc na noclegu w Domu Pielgrzyma w Kobyłce zawitali do Ossowa. Po zapoznaniu się z historią wielkiego zwycięstwa ruszyli w dalszą podróż.

 

Czerwiec 2016


Kontakt

nr tel/fax

(0-22) 209-50-78

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Przejdź do kontaktu

Login Form