To była pełna wrażeń niedziela. 14 sierpnia w Ossowie zaczęliśmy od przyjęcia rekonstruowanej inspekcji generała Józefa Hallera, dowódcy Frontu Północnego i generalnego inspektora Armii Ochotniczej. W Ossowie przyjęliśmy generała już około 8.00 na Cmentarzu Poległych w 1920 roku, a później na terenie Centrum Informacji Turystyczno - Historycznej.

  Sierpień 2016

 

Sierpień 2016

 


 
Ekspozycja Centrum Informacji Turystyczno - Historycznej, projekcje filmów, wystawy militariów, stoisko namiaru radiowego, rekonstrukcja zagrody i życia codziennego z 1920 roku, prezentacja biwaku żołnierskiego, książki i wydawnictwa Biblioteki Powiatowej, gra terenowa, to wszystko co przyciągało 14 sierpnia licznie odwiedzających piknik historyczny przy Samorządowej Instytucji Kultury w Ossowie.
 

Sierpień 2016

 

 


 
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda w liście skierowanym do uczestników uroczystości, która odbyła się 14 sierpnia przy Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej i Cmentarzu Poległych wspomniał o powstawaniu Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Ossowie.
 
Sierpień 2016 


Kontakt

nr tel/fax

(0-22) 209-50-78

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Przejdź do kontaktu

Login Form