Warsztaty świąteczne z ciocią Elą.
16 grudnia w godz. 15.00-18.00 odbyły się w Centrum Informacji Turystyczno-Historycznej w Ossowie warsztaty świąteczne dla dzieci. Organizatorem wydarzenia była Samorządowa Instytucja Kultury Ossów 1920 wraz z Radą Sołecką na czele z Janiną Kacprzak, sołtys Ossowa. Udział wzięło blisko 40 dzieci. Swoją obecnością spotkanie uświetnili harcerze. Magia Świąt Bożego Narodzenia udzieliła się wszystkim. Uczestnicy wykonali bombki i choinki, a następnie zaśpiewali kolędy z Elą i Andrzejem z zespołu No-Tak. Każdy uczestnik otrzymał słodki upominek.

 

Grudzień 2016

 

Grudzień 2016 


 
Przed Świętami Bożego Narodzenia
Już za kilka dni będziemy cieszyć się świętami. Korzystając z okazji pragniemy podziękować pani Dyrektor z Zespołu Szkół w Ossowie za zaproszenie na wspólną wigilię oraz jasełka przygotowane przez uczniów. Na zajęciach z uczniami czytaliśmy teksty m.in. o przedświątecznych przygotowaniach.

 

Grudzień 2016

 

Grudzień 2016

 


 

Uczniowie klas szóstych ze szkoły podstawowej nr 3 w Zielonce odwiedzili Centrum Informacji w Ossowie. Po obejrzeniu filmu "Zwycięstwo 1920", żywej lekcji historii z rekonstruktorami ze stowarzyszenia im. 7 Pułku Lansjerów Nadwiślańskich i spacerze do miejsc pamięci, uczniowie uczestniczyli w pokazie militarnym zorganizowanym przez byłego żołnierza jednostek specjalnych GROM (Firma GROUP).
 
Grudzień 2016

  

Grudzień 2016

 


 

Rekonstrukcja Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Ossowie ma szansę na Znak Dziedzictwa Europejskiego. Głosowanie trwa do końca grudnia br.
 

Grudzień 2016

 


 

W 35 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Ossowie wystąpili Paweł Konopacki, Witold Łuczyński i Tomasz Susmęd z "Trio Łódzko-Chojnowskiego". Opowiedzieli o czasach podziemnej Solidarności i walki o wolność w latach 80. XX wieku. Przypomnieli najważniejsze wtedy pieśni Jacka Kaczmarskiego i Przemysława Gintrowskiego, wykonywane na wiecach i demonstracjach, słuchane w radiu Wolna Europa i wydawane w drugim obiegu.
 

Grudzień 2016

 

Grudzień 2016

 


Kontakt

nr tel/fax

(0-22) 209-50-78

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Przejdź do kontaktu

Login Form