Centrum Informacji odwiedzili uczniowie ze szkoły podstawowej w Duczkach. Po obejrzeniu filmu ,,Zwycięstwo 1920" odbyła się lekcja historii poprowadzona przez rekonstruktora Jacka Gradusa. Na zakończenie było ognisko z kiełbaskami.

 

Czerwiec 2018

 

Czerwiec 2018   


 
Centrum Informacji odwiedziła młodzież z PSP im. Poetów Polskich w Zalesiu. Po obejrzeniu filmu ,,Zwycięstwo 1920" była lekcja historii z rekonstruktorem Jackiem Gradusem a następnie ruszyli w plener na zajęcia poprowadzone przez Projekt Ranger Andrzej Nowak. Na zakończenie było ognisko z kiełbaskami.

 

Czerwiec 2018

  

Czerwiec 2018

 

Czerwiec 2018

 


 
RAJD SZLAKIEM BITWY WARSZAWSKIEJ
Zespół Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Wołominie.

 

Czerwiec 2018

 

Czerwiec 2018 


 
Szkoła Podstawowa z Międzylesia.
Lekcja historii z rekonstruktorem Jackiem Gradusem.

 

Czerwiec 2018

 

Czerwiec 2018

 


 

Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa i Gimnazjum Warszawa – Wesoła.

 

Czerwiec 2018 


 
Szkoła Podstawowa nr 75 z Warszawy. Po obejrzeniu filmu ,,Zwycięstwo 1920" odbyły się zajęcia survivalowe na terenie Ossowa.

 

Czerwiec 2018 


 
Towarzystwo Rozwijania Aktywności Dzieci ,,SZANSA" z Wołomina.

  

Czerwiec 2018   


 
Do Ossowa zawitała grupa młodzieży z Prywatnej Szkoły im. Rodziny Moraczewskich w Sulejówku, która wzięła udział w Sztafecie Niepodległości Akademii Sztuki Wojennej (trasa; Sulejówek - Ossów). Następnie odbyła się lekcja historii z rekonstruktorem Jackiem Gradusem oraz ognisko z kiełbaskami.

  

Czerwiec 2018

  

Czerwiec 2018 


 
Finał I edycji Festiwalu Młodej Piosenki w Ossowie, zorganizowanego w setną rocznicę odzyskania Niepodległości, już za nami. Było refleksyjnie, poetycko, literacko. Do Centrum Informacji Turystyczno-Historycznej przyjechali goście z całej Polski. Poznawali miejsca historyczne Parku Kulturowego, zgłębiali historię wielkiego zwycięstwa Polaków, odbywali konsultacje z doświadczonymi muzykami. Po eliminacjach, w których wzięło udział 38 osób lub zespołów, wytypowano 17 finalistów. Występy budziły wielkie emocje. Po długich obradach członkowie jury podkreślając wysoki poziom wykonania utworów, przyznali 3 wyróżnienia oraz wskazali osoby zajmujące III, II i I miejsce. Przed ogłoszeniem wyników wystąpił zespół "Myszy i Ludzie" z bardowskim programem "Nohawica z Polska". Patronami I edycji Festiwalu byli Burmistrz Wołomina i Marszałek Województwa Mazowieckiego, a współorganizatorem Fundacja Underground z Krakowa.

 

Czerwiec 2018

 

Czerwiec 2018

 

Czerwiec 2018

 

Czerwiec 2018 


 
Członkowie Świebodzińskiego Związku Kresowian odwiedzili dziś Centrum Informacji Turystyczno - Historycznej.

  

Czerwiec 2018  


 
Centrum Informacji odwiedziła Serocka Akademia Seniora. Po obejrzeniu filmu ,,Zwycięstwo 1920" grupa udała się na spacer z przewodnikiem śladami bitwy warszawskiej a następnie odbyła się lekcja historii poprowadzona przez rekonstruktora Jacka Gradusa.
  

Czerwiec 2018

  

Czerwiec 2018

 

Czerwiec 2018

 


Kontakt

nr tel/fax

(0-22) 209-50-78

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Przejdź do kontaktu

Login Form