Centrum Informacji odwiedzili gimnazjaliści z Radomia. Wycieczka zorganizowana przez ESKAPADA RADOM. Po obejrzeniu filmu grupa udała się na spacer z przewodnikiem biorąc udział w grze terenowej. Na zakończenie były nagrody dla najlepszych.
 

Maj 2018

 

Maj 2018 


  
Odjazdowi Bibliotekarze w Ossowie
W sobotę, 12 maja Centrum Informacji Turystyczno-Historycznej odwiedziło ponad 150 uczestników Rajdu rowerowego Odjazdowy Bibliotekarz 2018 Wawer-Wesoła-Ossów.
Organizatorem wydarzenia była Biblioteka Publiczna Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy.
Uczestnicy spędzili aktywnie czas nad rzeką Długą, zapoznali się z ofertą Samorządowej Instytucji Kultury w Ossowie, obejrzeli film „Zwycięstwo 1920” i udali się na spacer śladami Bitwy Warszawskiej z przewodnikiem. Osoby, które wykazały się wiedzą w quizie historycznym otrzymały nagrody.

 

Maj 2018

 

Maj 2018

 

Maj 2018  


   
Seniorzy w Ossowie
W sobotę, 12 maja Centrum Informacji Turystyczno-Historycznej w Ossowie odwiedziła grupa seniorów z parafii Św. Stanisława w Sobikowie (gmina Góra Kalwaria). Uczestnicy obejrzeli film „Zwycięstwo 1920” i zapoznali się z ofertą Samorządowej Instytucji Kultury w Ossowie.

 

Marzec 2018

  


 
15 maja uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych im. Janiny Porazińskiej w Ignacowie odwiedzili centrum informacji. Po obejrzeniu filmu ,,Zwycięstwo 1920" grupa udała się z przewodnikiem śladami Bitwy Warszawskiej.
  

Maj 2018

  

Maj 2018

 


 
W OSP Ossów odbyło się spotkanie międzypokoleniowe ,,Połączyła nas historia" organizowane przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Wołominie. Samorządowa Instytucja Kultury włączyła się w organizację prezentując film ,,Zwycięstwo 1920'' czy lekcję historii prowadzoną przez rekonstruktora. Wyjątkowym wydarzeniem była także prezentacja I LO PUL w Wołominie zorganizowana przez Andrzej Nowak Projekt Ranger.

    

Maj 2018

  

Maj 2018

  

Maj 2018

 


 
18 maja uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Jadowie odwiedzili Centrum Informacji Turystyczno Historycznej. To był dzień pełen wrażeń. Nasi goście zapoznali się z ofertą Samorządowej Instytucji Kultury. Grupa udała się w teren śladami Bitwy Warszawskiej biorąc udział w grze terenowej. Na zakończenie były nagrody.
   

 

Centrum Informacji w Ossowie odwiedziła grupa dzieci z PSP w Rudniku Drugim. Była to wycieczka pod hasłem ,,100 na 100 czyli 100 wydarzeń na 100-lecie Odzyskania Niepodległości".
 

Kwiecień 2018   

Kwiecień 2018

 


 

Turyści z Warki w Ossowie
W sobotę, 14 kwietnia Centrum Informacji Turystyczno-Historycznej w Ossowie odwiedziło 45 turystów z oddziału PTTK w Warce. Uczestnicy zapoznali się z ofertą Samorządowej Instytucji Kultury w Ossowie, obejrzeli film „Zwycięstwo 1920” i udali się na spacer z przewodnikiem śladami Bitwy Warszawskiej. W rozmowach podkreślali rangę wydarzeń z 1920 roku i zapewnili o ponownej wizycie, także z rodzinami. Dziękujemy i zapraszamy. „Wrota” Centrum zawsze są otwarte.
   

Kwiecień 2018

   

Kwiecień 2018

  


 

Uczniowie z Majdanu-Grabiny w Ossowie
W poniedziałek, 23 kwietnia Centrum Informacji Turystyczno-Historycznej w Ossowie odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Majdanie-Grabinie (niedaleko Kraśnika w województwie lubelskim). Uczestnicy zapoznali się z ofertą Samorządowej Instytucji Kultury w Ossowie, obejrzeli film „Zwycięstwo 1920” i udali się na spacer z przewodnikiem śladami Bitwy Warszawskiej.
 

Kwiecień 2018

 

Kwiecień 2018  


 
Wielkie podziękowania za prezentację i życzenia jedności dla Polaków pozostawili przedstawiciele grupy czeczeńskich uchodźców mieszkających w Polsce, którzy przyjechali do Centrum Informacji Turystyczno - Historycznej z panem Pawłem Kudzią.
  

Kwiecień 2018   


   
Dziś do Ossowa zawitała grupa rowerzystów XXXV Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa w Warszawie. Po obejrzeniu filmu i ekspozycji w Centrum Informacji Turystyczno - Historycznej, uczniowie i wychowawcy przeszli ścieżkami Parku Kulturowego. Wizyta zakończyła się ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.
   

Kwiecień 2018

  

Kwiecień 2018

  

1 marca w Centrum Informacji Turystyczno-Historycznej w Ossowie odbył się koncert Justyny Panfilewicz. Wydarzenie nawiązywało do obchodów Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych. Można było usłyszeć utwory m.in. Jacka Kaczmarskiego czy piosenki oparte na wierszach Zbigniewa Herberta, nawiązujące do wydarzeń historycznych.
Wprowadzenia do poszczególnych części koncertu przygotował i wygłosił Marek Kaczkowski.

 

Marzec 2018

 

Marzec 2018      


 
Atrakcje survivalowo - militarne z okazji Dnia Kobiet zorganizowane przy współpracy Starostwa w Wołominie, Samorządowej Instytucji Kultury w Ossowie, Projekt Ranger, MDK w Wołominie, Don't mess with Poland.
W centrum informacji pan Robert poprowadził zajęcia z podstawy samoobrony a następnie uczestniczki udały się na nocną przygodę w terenie.

   

Marzec 2018

  

Marzec 2018

   


 

Na zaproszenie Dariusza Szymanowskiego ze stowarzyszenia "Wizna 1939" wzięliśmy udział (w piątek 16 marca) w uroczystym pochówku Żołnierzy Polskich 1920 roku z 201 Ochotniczego Pułku Piechoty, którzy stracili życie 4 sierpnia 1920 roku podczas bitwy pod Paprocią, na kilka dni przed walkami stoczonymi pod Warszawą, m.in. w Ossowie. Ich mogiła polowa została odnaleziona 27-28 listopada 2017 roku na polach Andrzejowa. Ekshumację zorganizowało i przeprowadziło stowarzyszenie "Wizna 1939". W polowej mogile było pochowanych 10 młodych Żołnierzy (najmłodszy miał 14-17 lat). Zostali pożegnani w 100 rocznicę odzyskania Niepodległości. Szczątki jednego z dziesięciu Żołnierzy do Kwatery Wojennej cmentarza w Szumowie przenieśli uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. W. Nałkowskiego w Wołominie. Do Samorządowej Instytucji Kultury w Ossowie trafi flaga okrywająca trumnę ekshumacyjną jednego z Żołnierzy, także symboliczna furażerka.
 

Marzec 2018

 

 

Marzec 2018

 


  
15 marca Centrum Informacji Turystyczno-Historycznej w Ossowie odwiedzili przedstawiciele Akademii Wojskowej Stanów Zjednoczonych w West Point. Grupie przewodniczył dr Adam Cebula z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Uczestnicy zapoznali się z ofertą Samorządowej Instytucji Kultury w Ossowie i obejrzeli film „Zwycięstwo 1920”. Jak podkreślali, wydarzenia 1920 r. zrobiły na nich duże wrażenie. W rozmowach podkreślali, że postawa Polaków w walce z bolszewikami zasługuje na najwyższe uznanie.

 

Marzec 2018 
 


  
"Dziękujemy za przybliżenie nam istoty Bitwy Warszawskiej, szczególnie polskiego kontrataku, mającego na celu bezpieczeństwo Europy" - podsumowała pani pułkownik Angela Reber, głównodowodząca 24TH Military Intelligence Battalion US ARMY EUROPE. Amerykańscy żołnierze stacjonujący w Niemczech przyjechali dziś do Ossowa. Przewodnikiem grupy był generał John Smales, z którym współpracujemy już po raz kolejny. "Polska to odważny kraj", "Podtrzymujcie pamięć!", "Cudowne spojrzenie na aspekty religijno-historyczne", "Dobra robota! Nie mogę się doczekać nowej wystawy na 2020 rok" - takie słowa zapisali nasi goście po spotkaniu w Centrum Informacji Turystyczno-Historycznej w Ossowie. Żołnierze przyjechali do Europy m.in. z Texasu, Arizony czy Georgii. Generał John Smales zadeklarował, że do Ossowa przywiezie jeszcze w tym roku kolejne grupy.
 

Marzec 2018

 

Marzec 2018    


 
"Wpatrz się głęboko, głęboko w przyrodę, a wtedy wszystko lepiej zrozumiesz" - Albert Einstein. Dziś we współpracy z Przemysławem Strzelczykiem dyrektorem Szkoły Podstawowej w Ossowie i wychowawcami realizowaliśmy projekt "Przyroda mojej małej Ojczyzny" w ramach "Powitania wiosny w Ossowie". Wprowadzeniem była wspaniała prezentacja Wiesława Nurkiewicza, mieszkańca Kobyłki, przyrodnika, doskonałego przewodnika po świecie fauny i flory. Następnie można było wysłuchać wierszy Barbary Białowąs z tomiku "Gościńce, ścieżki, drogi", także piosenek skomponowanych do słów poetki: Alicja Bendkowska - śpiew, Krzysztof Podstawka - gitara, Włodzimierz Tyl - instrumenty klawiszowe.
  

Marzec 2018

 

Marzec 2018   


 
24 marca Centrum Informacji w Ossowie odwiedziło Koło Gospodyń Wiejskich z Kościeliska. Panie przebywają gościnnie w Kobyłce. Przyjechały także do Ossowa, aby zapoznać się z prezentowaną historią 1920 roku.
 

Marzec 2018 


   
Centrum Informacji w Ossowie odwiedziła grupa przewodników z Warszawskiego Oddziału Przewodników PTTK. Po obejrzeniu filmu ,,Zwycięstwo 1920" grupa udała się na spacer z panem Andrzejem Michalikiem, który przekazał historię związaną z Bitwą Warszawską.
  

Marzec 2018

  


Kontakt

nr tel/fax

(0-22) 209-50-78

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Przejdź do kontaktu

Login Form