Od czwartku, 28 października w naszej instytucji jest dostępny katalog powystawowy w wersji angielskiej ukazujący współpracę polsko-rumuńską w 1920 roku.

 

Listopad 2021

 


 
W poniedziałek, 8 listopada uczniowie 7 i 8 klasy ze Szkoły Podstawowej w Ossowie uczestniczyli w lekcji żywej historii z rekonstruktorami. Na zakończenie 5 uczniów, którzy poprawnie odpowiedzieli na pytania historyczne otrzymało upominki.

 

Listopad 2021

 

Listopad 2021

 


  
W piątek, 12 listopada naszą instytucję odwiedziło trzech przyjaciół z wojska. Panowie spotykają się raz w roku. Pan Marek już na stałe mieszka w USA. W 2021 wybiła już 49. rocznica przejścia do cywila. Przyjaciele obejrzeli film „Zwycięstwo 1920”, zapoznali się z ekspozycją historyczną i udali się na spacer z przewodnikiem do miejsc pamięci w Ossowie. Dziękujemy za odwiedziny i dużo pozytywnej energii.

 

Listopad 2021

 

Listopad 2021  


   
W czwartek, 18 listopada naszą instytucję odwiedziła grupa reprezentująca Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Ciechanowie. Goście obejrzeli film „Zwycięstwo 1920”, zapoznali się z ekspozycją historyczną i udali się na spacer z przewodnikiem do miejsc pamięci w Ossowie.

 

Listopad 2021

 

Listopad 2021

 

W poniedziałek, 25 października naszą instytucję odwiedziła klasa Ig z I Liceum Ogólnokształcącego im. Wacława Nałkowskiego w Wołominie. Grupa zapoznała się z ekspozycją historyczną, obejrzała film „Zwycięstwo 1920” i uczestniczyła w lekcji żywej historii z rekonstruktorem. Następnie młodzież udała się na spacer z nauczycielem historii do miejsc pamięci w Ossowie. Podczas wycieczki uczniowie rozwiązali zadania z gry terenowej. Najlepsi otrzymali nagrody. Na zakończenie młodzież posiliła się tradycyjną kiełbaską z ogniska.

 

Październik 2021

 

Październik 2021

 


 

W niedzielę, 24 października naszą instytucję odwiedzili członkowie wspólnoty Wojownicy Maryi z regionu Warszawy wraz z rodzinami. Grupa zapoznała się z ekspozycją historyczną i obejrzała film „Zwycięstwo 1920”. Dzieci w wieku 7-12 lat udały się na spacer z przewodnikiem do miejsc pamięci w Ossowie. W jego czasie sprawdziły swoją wiedzę o Bitwie Warszawskiej uczestnicząc w grze terenowej. Najlepsi otrzymali nagrody. Dorośli wysłuchali świadectwa wiary. Odbyło się również ognisko i mecz piłkarski. Na zakończenie pobytu wspólnota uczestniczyła we Mszy Świętej w Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej w Ossowie.

 

Październik 2021

 

Październik 2021

  

Październik 2021

 


 
W sobotę, 23 października naszą instytucję odwiedzili pięściarze reprezentujący Klub Bokserski Nowy Dwór Mazowiecki, Champion Wołomin i Klub Sportowy Victoria Regimin. Grupa zapoznała się z ekspozycją historyczną i obejrzała film „Zwycięstwo 1920”.

 

Październik 2021

 


 
W piątek, 22 października odwiedzili nas uczniowie Specjalnej Szkoły Przysposabiającej do Pracy nr 2 z Warszawy. W ramach pobytu zapoznali się z ekspozycją historyczną, obejrzeli film „Zwycięstwo 1920” i uczestniczyli w lekcji żywej historii z rekonstruktorem. Spotkanie wzbudziło wiele pozytywnych emocji.

 

Październik 2021

 

Październik 2021 


 
We wtorek, 19 października naszą instytucję odwiedziła klasa 3 hg reprezentująca II Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Pabianicach. Grupa udała się na spacer z przewodnikiem do miejsc pamięci w Ossowie, obejrzała film „Zwycięstwo 1920” i zapoznała z ekspozycją historyczną. Na zakończenie nagrody otrzymali uczniowie, którzy wykazali się największą wiedzą o Bitwie Warszawskiej.

 

Październik 2021  


 
W poniedziałek, 18 października w siedzibie Samorządowej Instytucji Kultury odbył się wernisaż wystawy „Rok 1920 na pocztówkach”, na który zaprosili Elżbieta Radwan Burmistrz Wołomina i zespół naszej instytucji. Pocztówki pochodzą z kolekcji Mariana Sołobodowskiego. W swoich zbiorach posiada również widokówki wydane w pierwszą rocznicę Bitwy Warszawskiej w 1921 roku. Innym cennym artefaktem są „Śpiewki i Gawędy” z 1920 roku. Wśród nich znalazły się m.in. „Przygoda ułanów” i „Siarczysty Wojtek”. Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00. Zapraszamy.

 

Październik 2021

 

Październik 2021

 

Październik 2021 


 
93 lata temu, 18 października 1928 r. zmarł generał Tadeusz Rozwadowski, szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego w czasie wojny polsko-bolszewickiej. W latach 1921-1926 generalny inspektor kawalerii. W czasie zamachu majowego w 1926 r. pełnił rolę dowódcy wojsk rządowych. Przed Centrum Informacji Turystyczno-Historycznej w Ossowie jest tablica upamiętniająca generała i jego wkład w zwycięstwo nad bolszewikami.

 

Październik 2021 


 
W piątek, 15 października siedzibę Samorządowej Instytucji Kultury odwiedzili Urszula Wołosiewicz, wójt gminy Zaręby Kościelne i zespół ludowy „Zapominajka”. Goście udali się na spacer z przewodnikiem do miejsc pamięci w Ossowie, obejrzeli film „Zwycięstwo 1920” i zapoznali z ekspozycją historyczną.

 

Październik 2021

 


 
We wtorek, 12 października naszą instytucję odwiedzili uczniowie 8 klasy Szkoły Podstawowej w Józefowie. Goście obejrzeli film „Zwycięstwo 1920”, zapoznali się z ekspozycją historyczną i udali się na spacer z przewodnikiem do miejsc pamięci w Ossowie. Na Cmentarzu Poległych oddali cześć Bohaterom 1920 roku i zapalili znicze. W czasie spaceru uczniowie musieli wykazać się wiedzą o Bitwie Warszawskiej. Najlepsi z nich otrzymali nagrody. Odkrywcy historii zregenerowali siły posilając się tradycyjną kiełbaską z ogniska.

 

Październik 2021

 

Październik 2021 


 
We wtorek, 12 października naszą instytucję odwiedzili pielgrzymi ze Świdnika, Lublina i Piask pod przewodnictwem ks. Piotra Stańczaka. Goście obejrzeli film „Zwycięstwo 1920", zapoznali się z ekspozycją historyczną i udali się na spacer z przewodnikiem do miejsc pamięci.

 

Październik 2021
 

 

Czerwiec 2021

 

 

 

Co stracisz, jeśli się nie spiszesz
 
 
Narodowy Spis Powszechny to wyjątkowa i jedyna na 10 lat szansa, aby Polacy mogli pokazać, jaka naprawdę jest ich sytuacja osobista, rodzinna, zawodowa i mieszkaniowa. Dlatego jeśli wciąż zwlekasz ze spisem, to miej świadomość strat, na jakie narażasz siebie, swoją rodzinę i swoją gminę, jeśli zaniedbasz ten ustawowy obowiązek.
 
Udział w spisie nie jest dla Ciebie wielkim obciążeniem – wystarczy 10 minut i zrobione! Nie powinieneś się zatem usprawiedliwiać brakiem czasu. Co więcej, jeśli nie weźmiesz udziału w spisie, to nie statystycy i urzędnicy będą pokrzywdzeni, lecz Ty sam oraz Twoja rodzina.
 
Będzie trudniej o nową szkołę, autobus albo remont drogi
 
Planowanie infrastruktury publicznej musi być oparte na rzetelnych i miarodajnych danych. Jeśli się nie spiszesz i podobnie zrobią inni mieszkańcy Twojej gminy, samorząd lokalny będzie miał duże trudności, żeby bez twardych i rzetelnych danych planować i realizować ważne dla Twojej lokalnej społeczności inwestycje: żłobki, przedszkola, szkoły, szpitale, drogi czy transport publiczny.
 
Nie spisując się, szkodzisz sobie i swoim bliskim!
 
Jak widzisz, bez Twoich danych spisowych bardzo utrudniony będzie rozwój miejsca, w którym żyjesz Ty i Twoja rodzina. Potraktuj więc udział w spisie nie jako ciężar czy biurokratyczny wymysł, ale jako szansę i inwestycję w przyszłość Twoją i Twoich najbliższych!
 
Ryzykujesz karę 5 tys. zł
 
Lekceważąc obowiązek spisowy ryzykujesz karę grzywny. Może ona być dla Ciebie bardzo dotkliwa i sięgnąć nawet 5 tys. zł. Czy warto ryzykować? Masz przecież zapewne dużo pilniejsze wydatki i ważniejsze sprawy niż uciążliwe wizyty w sądzie.
 
Nie zwlekaj i spisz się - to Ci się po prostu opłaca!
 
Wypełnij jak najszybciej formularz spisowy na stronie https://spis.gov.pl/ lub zadzwoń na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 i spisz się przez telefon. Nie bój się spisu - NIE PYTAMY o Twoje zarobki, majątek, konta bankowe czy oszczędności.
 

Naszą instytucję odwiedzili pensjonariusze z Dziennego Domu Seniora Wilanów z Warszawy. Goście zapoznali się z ekspozycją historyczną i obejrzeli film „Zwycięstwo 1920”, który skłonił ich do refleksji i wzbudził wzruszenie.

 

 

Wrzesień 2021 


 
W czwartek, 2 września w siedzibie Samorządowej Instytucji Kultury w Ossowie zostało wręczone podziękowanie dla Firmy Kamieniarskiej Tadeusza Karczmarczyka. Od wielu lat wspiera swoją pomocą dzieła pamięci oraz przedsięwzięcia społeczne i patriotyczne m.in. w Ossowie, Wołominie i Warszawie.

 

Wrzesień 2021

 

Wrzesień 2021 


 
W sobotę naszą instytucję odwiedzili siatkarze, którzy brali udział w Młodzieżowym Turnieju Siatkarskim o puchar Starosty Wołomińskiego z okazji 101. rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Natomiast w sobotę, 11 września odwiedzili nas siatkarze Legii Warszawa i Plas Warszawa. Oba turnieje rozegrano na hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wołominie. Grupy obejrzały film „Zwycięstwo 1920”, zapoznały się z ekspozycją historyczną i udały się na Cmentarz Poległych oddać cześć Bohaterom Bitwy Warszawskiej.

 

Wrzesień 2021

 

Wrzesień 2021 


 

W sobotę, 18 września naszą instytucję odwiedzili pielgrzymi z parafii św. Antoniego z Padwy w Mińsku Mazowieckim. Grupa obejrzała film „Zwycięstwo 1920”, zapoznała się z ekspozycją historyczną i odwiedziła miejsca pamięci w Ossowie.

 

Wrzesień 2021

 


 
W piątek, 24 września naszą instytucję odwiedzili uczniowie 8 klasy Szkoły Podstawowej nr 32 z Oddziałami Integracyjnymi im. Małego Powstańca w Warszawie. Grupa udała się na spacer z przewodnikiem do miejsc pamięci w Ossowie, obejrzała film „Zwycięstwo 1920”, zapoznała się z ekspozycją historyczną i uczestniczyła w grze terenowej, podczas której sprawdziła swoją wiedzę o Bitwie Warszawskiej – najlepsi otrzymali nagrody. Na zakończenie młodzież posiliła się tradycyjną kiełbaską z ogniska.

 

 


 
We wtorek, 28 września w godzinach 9.00 - 16.00 na terenie Samorządowej Instytucji Kultury w Ossowie i ZSP w Leśniakowiźnie odbyły się „III Powiatowo-Gminne Manewry Patriotyczne Leśniakowizna – Ossów 2021”. Wydarzenie patronatem objęli Elżbieta Radwan Burmistrz Wołomina oraz Mazowiecki Kurator Oświaty.

 

Wrzesień 2021

 

Wrzesień 2021

 

Wrzesień 2021

 

Wrzesień 2021

 

Wrzesień 2021  


  
W czwartek, 23 września naszą instytucję odwiedzili uczniowie klasy 3a ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Zielonce. Grupa udała się na spacer do miejsc pamięci w Ossowie z przewodnikiem, zapoznała się z ekspozycją historyczną i obejrzała film „Zwycięstwo 1920”. Uczniowie brali też udział w grze terenowej. Najlepsi z nich otrzymali nagrody.

 

Wrzesień 2021

 

Wrzesień 2021
 


Kontakt

nr tel/fax

(0-22) 209-50-78

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Przejdź do kontaktu

Login Form