Oferta

  

 
Zapraszamy zorganizowane grupy do odwiedzania Samorządowej Instytucji Kultury „Park Kulturowy Ossów – Wrota Bitwy Warszawskiej 1920 roku”. Ofertę realizujemy po wcześniejszym zgłoszeniu wycieczki. W jej ramach są:

 
 
•    Projekcja filmu „Zwycięstwo 1920”
Ten krótki, około 40-minutowy, film dokumentalny przybliża przebieg Bitwy Warszawskiej i ukazuje, jak doszło do wojny polsko-bolszewickiej. W obrazie wykorzystano m.in. wypowiedzi historyków na czele z prof. Andrzejem Nowakiem i fragmenty rekonstrukcji odtwarzanych w Ossowie.

 

 

Oferta

 

 
•    Zwiedzanie ekspozycji historycznej
W naszych zasobach posiadamy eksponaty z 1920 roku znalezione na terenie m.in. Wołomina i Ossowa. Potomkowie uczestników Bitwy Warszawskiej przekazali nam również pamiątki z nimi związane, np. legitymacje wojskowe.

 

 

 

Oferta

 

Oferta
  

 
•    Spacer z przewodnikiem do miejsc pamięci
Przewodnik oprowadza po terenie Ossowa, gdzie znajdują się m.in. Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej, Cmentarz Poległych w Bitwie Warszawskiej 1920 r., krzyż upamiętniający miejsce śmierci ks. Ignacego Skorupki, a także pomnik i obelisk poświęcone kapelanowi. Spacer trwa ok. półtorej godziny.

 

 

Oferta
  

 
•    Gra terenowa
Zadanie jest przeznaczone dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Uczestnicy odpowiadają na pytania, w których wykazują się wiedzą o Bitwie Warszawskiej. Gra terenowa odbywa się w czasie spaceru samodzielnego lub z przewodnikiem. Dla osób, które zdobędą najwięcej punktów, przewidziane są nagrody.

 

 

Oferta   

   
•    Żywa lekcja historii z rekonstruktorem
Rekonstruktor prezentuje broń, mundury i inne eksponaty z okresu wojny polsko-bolszewickiej. Lekcja trwa ok. 45 minut.

 

 

Oferta

 

Oferta

 

Oferta

 
  
•    Ognisko
Dysponujemy miejscem, gdzie można rozpalić ognisko i zjeść przysłowiową kiełbaskę. Ponadto są tam ławki, stoliki i altanka. Zapewniamy też drewno i kijki.

 

 

Oferta
 

 
Więcej szczegółów: (22) 209 50 78 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 


Kontakt

nr tel/fax

(0-22) 209-50-78

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Przejdź do kontaktu

Login Form