Centrum Informacji odwiedzili gimnazjaliści z Radomia. Wycieczka zorganizowana przez ESKAPADA RADOM. Po obejrzeniu filmu grupa udała się na spacer z przewodnikiem biorąc udział w grze terenowej. Na zakończenie były nagrody dla najlepszych.
 

Maj 2018

 

Maj 2018 


  
Odjazdowi Bibliotekarze w Ossowie
W sobotę, 12 maja Centrum Informacji Turystyczno-Historycznej odwiedziło ponad 150 uczestników Rajdu rowerowego Odjazdowy Bibliotekarz 2018 Wawer-Wesoła-Ossów.
Organizatorem wydarzenia była Biblioteka Publiczna Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy.
Uczestnicy spędzili aktywnie czas nad rzeką Długą, zapoznali się z ofertą Samorządowej Instytucji Kultury w Ossowie, obejrzeli film „Zwycięstwo 1920” i udali się na spacer śladami Bitwy Warszawskiej z przewodnikiem. Osoby, które wykazały się wiedzą w quizie historycznym otrzymały nagrody.

 

Maj 2018

 

Maj 2018

 

Maj 2018  


   
Seniorzy w Ossowie
W sobotę, 12 maja Centrum Informacji Turystyczno-Historycznej w Ossowie odwiedziła grupa seniorów z parafii Św. Stanisława w Sobikowie (gmina Góra Kalwaria). Uczestnicy obejrzeli film „Zwycięstwo 1920” i zapoznali się z ofertą Samorządowej Instytucji Kultury w Ossowie.

 

Marzec 2018

  


 
15 maja uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych im. Janiny Porazińskiej w Ignacowie odwiedzili centrum informacji. Po obejrzeniu filmu ,,Zwycięstwo 1920" grupa udała się z przewodnikiem śladami Bitwy Warszawskiej.
  

Maj 2018

  

Maj 2018

 


 
W OSP Ossów odbyło się spotkanie międzypokoleniowe ,,Połączyła nas historia" organizowane przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Wołominie. Samorządowa Instytucja Kultury włączyła się w organizację prezentując film ,,Zwycięstwo 1920'' czy lekcję historii prowadzoną przez rekonstruktora. Wyjątkowym wydarzeniem była także prezentacja I LO PUL w Wołominie zorganizowana przez Andrzej Nowak Projekt Ranger.

    

Maj 2018

  

Maj 2018

  

Maj 2018

 


 
18 maja uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Jadowie odwiedzili Centrum Informacji Turystyczno Historycznej. To był dzień pełen wrażeń. Nasi goście zapoznali się z ofertą Samorządowej Instytucji Kultury. Grupa udała się w teren śladami Bitwy Warszawskiej biorąc udział w grze terenowej. Na zakończenie były nagrody.
   

Maj 2018

 


 

Centrum Informacji odwiedzili uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Warszawie. Po obejrzeniu filmu był spacer z przewodnikiem a następnie przy ognisku lekcja historii prowadzona przez rekonstruktora Jacka Gradusa. W międzyczasie zajrzała do nas na film i spacer z rekonstruktorem grupa reprezentująca Terenową Komisję Emerytów i Rencistów Warszawa Śródmieście - Ochota NSZZ Solidarność.

 

Maj 2018

 

Maj 2018

 

Maj 2018 


  
Piękna pogoda przyciąga do Ossowa coraz więcej młodzieży szkolnej. Dziś odwiedzili nasze Centrum Informacji uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. J. Korczaka w Sulejówku. Tradycyjnie po obejrzeniu filmu ,,Zwycięstwo 1920" był spacer z przewodnikiem, uczestnictwo w grze terenowej, ognisko z kiełbaskami.

  

Maj 2018

 

Maj 2018

 


 
22 maja w Szkole Podstawowej im. Ks. Ignacego Skorupki w Ossowie zostało zorganizowane ,,Święto Poezji". Samorządowa Instytucja Kultury wsparła wydarzenie. Młodzi poeci i recytatorzy zachwycili kreatywnością i szacunkiem do słowa.

 

Maj 2018

 


  
W środę 23 maja Samorządową Instytucję Kultury w Ossowie oraz miejsca pamięci w Parku Kulturowym odwiedziła grupa z Leśnej Polany k. Tarczyna z parafii Matki Bożej Królowej Polski.

 

Maj 2018

 


 
W czwartek, 24 maja Centrum Informacji Turystyczno-Historycznej w Ossowie odwiedzili uczniowie i opiekunowie ze Szkoły Podstawowej im ks. Jana Twardowskiego w Stryjkach (gmina Tłuszcz). Uczestnicy obejrzeli film „Zwycięstwo 1920” i udali się na spacer z przewodnikiem śladem Bitwy Warszawskiej. Następnie odbyło się ognisko z kiełbaskami. Uczniowie, którzy wykazali się wiedzą historyczną i bystrością otrzymali upominki. Wycieczka zakończyła się miłym akcentem, bowiem dzieci zaśpiewały pieśni patriotyczne, np. „My pierwsza brygada”. Dziękujemy za obecność i zapraszamy ponownie!

 

Maj 2018

 

Maj 2018

 


 
Dziś uczestniczyliśmy w uroczystości podsumowania pobytu nauczycieli i uczniów z Macedonii, Turcji, Portugalii i Włoch w ramach programu Erasmus +. Przyjechali do I Li️ceum Ogólnokształcącego im. Wacława Nałkowskiego w Wołominie. Do Centrum Informacji Turystyczno - Historycznej przybyli w środę. Zaprezentowaliśmy im wydarzenia z 1920 roku i podkreśliliśmy znaczenie Ossowa. Pokazaliśmy miejsca pamięci na terenie Parku Kulturowego. Nasi goście spotkali się z Maciejem Figlonem, który zaprezentował specyfikę działania grup rekonstrukcyjnych. Obejrzeli pokaz zręcznościowy uczniów Liceum Ogólnokształcącego PUL im. 111 Eskadry Myśliwskiej w Wołominie. Prezentację moderował pan Andrzej Nowak. Dzień zakończyliśmy wspólnym ogniskiem. Były narodowe śpiewy i wspólnie wykonane układy taneczne.

 

 Maj 2018

 

Maj 2018

 

Maj 2018

 


 
Krajoznawcy w Ossowie
W piątek, 25 maja Centrum Informacji Turystyczno-Historycznej w Ossowie odwiedziła grupa krajoznawców (młodzież i opiekunowie) z powiatu kraśnickiego. Uczestnicy obejrzeli film „Zwycięstwo 1920” i zapoznali się z eksponatami w Centrum. Następnie udali się na spacer z przewodnikiem śladem Bitwy Warszawskiej. Krajoznawcy zapalili znicz na cmentarzu, zaśpiewali pieśni patriotyczne przy akompaniamencie akordeonu i oddali hołd bohaterom 1920 roku.

  

Maj 2018

  

Maj 2018

 


  
28.05.18r - Gimnazjum z Okuniewa
Lekcja historii z rekonstruktorem Jackiem Gradusem

 

Maj 2018

 

Maj 2018

 


  
Obchody Dnia Dziecka dla uczniów Szkoły Podstawowej w Ossowie rozpoczęły się w Centrum Informacji - Turystyczno Historycznej od prezentacji II Szwadronu 11 PUŁKU UŁANÓW LEGIONOWYCH w Wołominie.

  
Maj 2018

    Maj 2018

 


Kontakt

nr tel/fax

(0-22) 209-50-78

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Przejdź do kontaktu

Login Form