2 maja to Dzień Flagi Narodowej. Obchodzimy go od 2004 roku. Dlaczego ten dzień? Są dwie przyczyny takiego stanu rzeczy. Pierwsza – historyczna – wiąże się z faktem, że 2 maja 1945 r. polska flaga zawisła na berlińskim Reichstagu i Kolumnie Zwycięstwa. Druga wynika z działań władz PRL-u, które zlikwidowały Święto Narodowe 3 maja i flagi po 1 maja miały być zdjęte.
Podtrzymujemy tradycję pielęgnowania barw biało-czerwonych w Ossowie, dając przykład kolejnym pokoleniom. W uroczystościach wzięli udział m.in. Elżbieta Radwan Burmistrz Wołomin, zastępcy burmistrz Dariusz Szymanowski i Łukasz Marek, prezes PK Adam Jaczewski, przedstawiciele Wołomińskiej Rady Seniorów i Młodzieżowej Rady Miasta Wołomin, Ochotnicza Straż Pożarna Ossów oraz kadeci I LO PUL w Wołominie.

W sobotę, 7 maja naszą instytucję odwiedzili kadeci z Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie. Grupa z zainteresowaniem uczestniczyła w lekcji żywej historii z rekonstruktorami, podczas której poszerzyła swoją wiedzę o udziale polskiego lotnictwa w wojnie przeciw bolszewikom i wsparciu, jakie udzieliła wówczas 7 Eskadra Myśliwska im. Tadeusza Kościuszki. Całość uzupełniły spacer z przewodnikiem do miejsc pamięci, zwiedzanie ekspozycji historycznej i film dokumentalny. Ta cenna lekcja pozwoli umocnić ducha patriotyzmu w młodych żołnierzach.

Rozmiar czcionki
Kontrast