Oferta dla grup

Zapraszamy zorganizowane grupy do odwiedzania Samorządowej Instytucji Kultury „Park Kulturowy Ossów – Wrota Bitwy Warszawskiej 1920 roku”. Ofertę realizujemy po wcześniejszym zgłoszeniu wycieczki. W jej ramach są:


Projekcja filmu „Zwycięstwo 1920”

Ten krótki, około 40-minutowy, film dokumentalny przybliża przebieg Bitwy Warszawskiej i ukazuje, jak doszło do wojny polsko-bolszewickiej. W obrazie wykorzystano m.in. wypowiedzi historyków na czele z prof. Andrzejem Nowakiem i fragmenty rekonstrukcji odtwarzanych w Ossowie.


Zwiedzanie ekspozycji historycznej

W naszych zasobach posiadamy eksponaty z 1920 roku znalezione na terenie m.in. Wołomina i Ossowa. Potomkowie uczestników Bitwy Warszawskiej przekazali nam również pamiątki z nimi związane, np. legitymacje wojskowe.


Spacer z przewodnikiem do miejsc pamięci

Przewodnik oprowadza po terenie Ossowa, gdzie znajdują się m.in. Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej, Cmentarz Poległych w Bitwie Warszawskiej 1920 r., krzyż upamiętniający miejsce śmierci ks. Ignacego Skorupki, a także pomnik i obelisk poświęcone kapelanowi. Spacer trwa ok. półtorej godziny.


Gra terenowa

Zadanie jest przeznaczone dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Uczestnicy odpowiadają na pytania, w których wykazują się wiedzą o Bitwie Warszawskiej. Gra terenowa odbywa się w czasie spaceru samodzielnego lub z przewodnikiem. Dla osób, które zdobędą najwięcej punktów, przewidziane są nagrody.


Żywa lekcja historii z rekonstruktorem

Rekonstruktor prezentuje broń, mundury i inne eksponaty z okresu wojny polsko-bolszewickiej. Lekcja trwa ok. 45 minut.


Ognisko

Dysponujemy miejscem, gdzie można rozpalić ognisko i zjeść przysłowiową kiełbaskę. Ponadto są tam ławki, stoliki i altanka. Zapewniamy też drewno i kijki

Rozmiar czcionki
Kontrast