Galeria

98. rocznica Bitwy Warszawskiej

Inscenizacje historyczne to znak firmowy Ossowa. Odbywają się rokrocznie na polach w pobliżu mostku na rzece Długiej i przyciągają coraz większą publiczność (w 2012 roku kilkanaście tysięcy widzów). Inscenizacja historyczna i Piknik Patriotyczny – to były główne atrakcje 98. obchodów rocznicy Cudu nad Wisłą w Ossowie. Uczestnicy mogli zobaczyć rekonstruowane pokazy wojskowe i życia cywilnego, wystawy, prezentacje, zadania zręcznościowe i survivalowe, stoisko biblioteki powiatowej, stanowisko łączności radiowej i ściankę wspinaczkową.

Akcja Mobilizacja

14 sierpnia na Skwerze Hoovera w Warszawie odbyła się „Akcja Mobilizacja”, czyli rekonstrukcja punktu werbunkowego z 1920 roku. Jednocześnie oficjalnie swoją działalność zainaugurowała Fundacja Polonia Invicta.

Rodzinny Piknik Rowerowy 2015

Impreza miała miejsce 5 lipca. Największą atrakcją pikniku była rozbudowana diorama rekonstruktorów, m.in. z Towarzystwa Historycznego 1920.

Odsłonięcie tablicy gen. Tadeusza Jordana Rozwadowskiego w Ossowie

23 maja przed Centrum Informacji Turystyczno Historycznej została odsłonięta tablica poświęcona Tadeuszowi Jordanowi Rozwadowskiemu.

Drill&Camp w Ossowie

Obóz rekonstruktorów z czasów amerykańskiej wojny domowej. Rekonstruktorzy rozbili namioty nieopodal pola rekonstrukcyjnego, na którym w sierpniu organizowane jest widowisko historyczne w rocznice Bitwy Warszawskiej.

„Zwycięstwo 1920”

Już od 15 listopada film będzie w Centrum Informacji Turystyczno Historycznej w Ossowie. Zapraszamy na bezpłatne seanse.

„W nadziei na ukraiński Ossów”

17 września w Ossowie wraz z delegacją Ukraińców składaliśmy wieńce na Cmentarzu Poległych.

Piknik „Spotkania z historią” w Kobyłce

Na zaproszenie Grupy Rekonstrukcji Historycznej Nadworna Chorągiew Dragońska Zygmunta Fredry prezentowaliśmy stoisko Instytucji 14 września 2014 roku.

American Day w Ossowie

W dniu 16 sierpnia ambasador USA Stephen Mull odsłonił w Ossowie tablicę poświęconą pomocy amerykańskich lotników w wojnie polsko-bolszewickiej. Oprócz części oficjalnej, goście mogli zobaczyć amerykańskiego footballu i spróbować amerykańskiej kuchni.

Ukraina

Na zaproszenie konsula generalnego w Łucku otworzyliśmy wystawę poświęconą wojnie polsko-bolszewickiej.

Tramwaj linii 1920

W ramach obchodów 94. rocznicy Bitwy Warszawskiej w stolicy można było przejechać się tramwajem linii 1920.

Akcja rozdawania reprintów Kuriera Warszawskiego

93. rocznica Bitwy Warszawskiej

Otwarcie wypożyczalni rowerów

Inscanizacje historyczne to znak firmowy Ossowa

Rozmiar czcionki
Kontrast