Nasza Instytucja otrzymała dofinansowanie z Instytutu Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka na realizację zadania pn. „Gra edukacyjna – Węgrzy – Polakom w 1920 roku”. Podczas realizacji projektu merytorycznie wesprze nas dr Endre László Varga, emerytowany pracownik naukowy z Uniwersytetu Kalwińskiego w Budapeszcie, znawca tematyki. W treści gra będzie wspominać o najważniejszych epizodach z akcji pomocy i o ważnych postaciach z tego czasu m.in. o adm. Miklosu Horthym.
Gra edukacyjna dotyczyć będzie tematyki pogłębionej przez nas w projekcie „Dwa Bratanki – Węgrzy – Polakom w 1920 roku”. W sierpniu 1920 roku, w krytycznym momencie walk, Węgrzy dostarczyli Polakom 22 mln sztuk amunicji. Władze w Budapeszcie zdawały sobie bowiem sprawę, że klęska polskich wojsk oznaczałaby, że następnym państwem zaatakowanym przez bolszewicką Rosję będą Węgry.
Ogółem, w latach 1919-1921 Węgry dostarczyły WP 75 mln nabojów. Najważniejszy transport amunicji dotarł do polski dwa dni przed kulminacyjnymi walkami pod Ossowem.