Rekonstrukcja historyczna z wykorzystaniem pirotechniki i koni, uroczysta msza święta i złożenie wieńców na Cmentarzu Poległych, American Day – tak będą wyglądały obchody 94. rocznicy Cudu nad Wisłą w Ossowie.

Znamy już program obchodów 94. rocznicy „Cudu nad Wisłą” w Ossowie pod Honorowym Patronatem Ordynariusza Diecezji Warszawsko – Praskiej Abp Henryka Hosera. W tym roku obchody odbędą się w dniach 14-17 sierpnia 2014 r. Uroczyste obchody Zgodnie z tradycją przy Krzyżu Ks. Ignacego Skorupki w dniu 14 sierpnia o godz. 21.00 odczytany zostanie Apel Poległych. Główne uroczystości rocznicowe rozpoczną się w piątek 15 sierpnia o godz. 10.00 modlitwą przy Krzyżu Pamięci ks. Ignacego Skorupki. W kaplicy w Ossowie Arcybiskup Diecezji Warszawsko-Praskiej Henryk Hoser o godz. 11.15 odprawi uroczystą Mszę Świętą, po której nastąpi złożenie wieńców na Cmentarzu Poległych.

Rekonstrukcja historyczna

O godz. 14.00 rozpocznie się Rekonstrukcja Bitwy Warszawskiej 1920 r. z udziałem ponad 100 rekonstruktorów, koni i efektów pirotechnicznych. To najbardziej widowiskowy element obchodów, który corocznie przyciąga blisko 20 tys. widzów. Warto zarezerwować sobie odpowiednio więcej czasu na dojazd, radzimy też skorzystać z komunikacji zbiorowej, gdyż dojazd samochodem będzie mocno utrudniony. Bezpośrednio po inscenizacji rozegrane zostaną XV Zawody Militarii o Szablę Starosty Wołomińskiego i Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu oraz Bieg Dziecięcy Cud nad Wisłą. W godzinach popołudniowych rozpocznie się Festyn Letni. Gwiazdą wieczoru będzie koncert Sylwii Grzeszczak. O godz. 21.30 zaplanowano pokaz sztucznych ogni.

American Day

Natomiast w sobotę 16 sierpnia po Mszy Świętej o godz. 10.00 (kaplica na Cmentarzu Poległych w Ossowie) nastąpi otwarcie XIV Mistrzostw Polski Formacji Kawaleryjskich. Bezpośrednio po zawodach rozpocznie się, po raz pierwszy w Ossowie – American Day (godz. 13.00). Na gości czeka szereg atrakcji: pokaz american football (Warsaw Eagles), Bellardo cheerleaders, punkty gastronomiczne – Jeff’s Neighborhood Grill & Bar, potańcówka w rytmie Country.

Zobacz zapowiedź imprezy.

Rozmiar czcionki
Kontrast