Z okazji 94. rocznicy „Bitwy Warszawskiej” i 95. rocznicy powstania 7 Polsko-Amerykańskiej Eskadry Myśliwskiej im. Tadeusza Kościuszki w Ossowie odbędzie się American Day – w sobotę 16 sierpnia w godz. 12.00-21.00 na mieszkańców Ossowa i gości czeka szereg atrakcji.

Pierwszym akcentem American Day będzie odsłonięcie tablicy poświęconej amerykańskim lotnikom walczącym w czasie wojny polsko-bolszewickiej (godz. 12.00). Bezpośrednio po odsłonięciu tablicy rozpocznie się właściwa część imprezy – w godz. 13.00-21.00 w ramach American Day dla mieszkańców Ossowa odbędzie się pokaz american football (Warsaw Eagles), Bellardo cheerleaders, a także potańcówka w rytmie Country. Pojawią się też punkty gastronomiczne z amerykańskim akcentem – Jeff’s Neighborhood Grill & Bar.

Podczas Dnia Amerykańskiego, zostanie też po raz pierwszy zaprezentowana wystawa plenerowa „Ryszard Kukliński – Polska samotna misja”. Wystawa składa się z 20 plansz i prezentuje życiorys Ryszarda Kuklińskiego, jego bohaterską misję, wraz ze Stanami Zjednoczonymi, powstrzymania wojennych planów Związku Sowieckiego w latach 70 i 80 XX w. Wystawa została przygotowana wspólnie z Archiwum Akt Nowych. Wystawa prezentuje także tradycje wspólnej walki o wolność Stanów Zjednoczonych i Polski. Opisy zdjęć wydrukowane są w języku polskim i angielskim.

Więcej informacji znajdziesz TU.

Rozmiar czcionki
Kontrast