Kwarantanna obudziła w nas, co najpiękniejsze i najcenniejsze – solidarność, gotowość do pomocy, poczucie obowiązku i służby. Zjednoczyliśmy się w celu walki z koronawirusem, tak jak jednoczymy się zawsze gdy stajemy w obliczu wielkiego zagrożenia. Łączą nas wspólne cele i wspólne dobro – łączą nas biało-czerwone barwy.

Zbliżające się święta narodowe są doskonałą okazją, by pokazać łączącą nas więź i dumę. Święto Pracy, Dzień Flagi, Święto Trzeciego Maja będą inne niż zwykle, ale równie wyjątkowe. Nie spotkamy się podczas oficjalnych uroczystości, ale spotkamy się online podsycając i pielęgnując polskiego ducha wspólnoty.

Wywieśmy Polską flagę na naszych domach i balkonach, przypnijmy do ubrań kotyliony. Połączmy się w ten majowy weekend biało-czerwoną nicią wspólnoty i solidarności.

2 maja tradycyjnie podniesiemy Flagę Rzeczypospolitej Polskiej na maszt w Ossowie. Uroczystość odbędzie się bez udziału publiczności, ale przekażemy Państwu transmisję wideo i fotorelację z tego wydarzenia dzięki Ossów 1920 Samorządowa Instytucja Kultury.

3 maja, w imieniu wszystkich mieszkańców, kwiaty pod pomnikiem Obrońcom Ojczyzny 1920 roku złoży Elżbieta Radwan Burmistrz Wołomina. Również i z tego wydarzenia, dzięki Miejski Dom Kultury w Wołominie przekażemy Państwu transmisję wideo i fotorelację

Do włączenia się w wydarzenie online zapraszamy wszystkich mieszkańców i instytucje. Udostępniajmy wydarzenie, a pod wydarzeniem wklejajmy zdjęcia naszych dumnie powiewających na wietrze flag, przesyłajmy filmiki nasycone narodowymi barwami. Utkajmy biało-czerwoną gminną sieć polskiej solidarności.

Niech weekend 1-3 maja w gminie Wołomin będzie prawdziwie biało-czerwony.

Rozmiar czcionki
Kontrast