Mamy za sobą pierwsze oficjalne otwarcie Centrum Informacji Turystyczno Historycznej w Ossowie. Pierwsze, bo czekają nas jeszcze dwa. Natomiast już od 15 listopada zapraszamy gości na Dni Otwarte, które odbędą się w dniach 15-28 listopada.

Pierwsze uroczyste otwarcie CITH pozwoliło doświadczyć, że pamięć o wielkim zwycięstwie w 1920 roku silnie łączy osoby z różnych środowisk i podzielających różne poglądy polityczne. W niewielkiej salce multimedialnej, w której odbyła się premiera filmu „Zwycięstwo 1920” pojawili się Starosta Wołomiński Piotr Uściński, burmistrz Ryszard Madziar, Doradca Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej profesor Tomasz Nałęcz, poseł na Sejm RP Krzysztof Gawkowski i wielu innych znamienitych gości.

– Cieszę się, że mogłem dołożyć kamyk do tej lawiny, która miejmy nadzieję, będzie już tylko rosła – powiedział po seansie profesor Tomasz Nałęcz.

Obecnie odbędą się jeszcze dwie oficjalne projekcje filmu dla zaproszonych gości, natomiast już od soboty 15 listopada Centrum Informacji Turystyczno Historycznej będzie dostępne dla zwiedzających. W ramach Dni Otwartych CITH przygotowaliśmy dla naszych gości szereg atrakcji – m.in. pokaz oryginalnej broni z czasów wojny polsko-bolszewickiej, a także żywe lekcje historii prowadzone przez rekonstruktorów i wycieczki z przewodnikiem. Codziennie będą się również odbywały projekcje filmu „Zwycięstwo 1920”.

Rozmiar czcionki
Kontrast