23 czerwca 2019 r. odbędzie się finał drugiej edycji Festiwalu Młodej Piosenki. Szczegóły na stronie: https://mlodapiosenka.pl/

Klub Gazety Polskiej im. Rotmistrza Witolda Pileckiego oraz Komitet Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego serdecznie zapraszają do udziału w I Konkursie Historycznym „Bitwa Warszawska 1920”.

Konkurs ma na celu uczczenie 95. rocznicy Bitwy Warszawskiej, ale także, jak piszą organizatorzy, m.in. „uczniów historią naszego Narodu, oraz budzenie w nich poczucia dumy z bycia Polakiem, Pogłębienie wiedzy historycznej, rozwijanie twórczego myślenia, wyzwalanie wyobraźni, kreatywności”. Konkurs jest adresowany do uczniów szkół: podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych. Uczestnicy konkursu będą mieli za zadanie przygotowanie prac plastycznych na temat związany z Bitwą Warszawską, a dla uczniów szkół gimnazjalnych przygotowano kategorię „poezja”. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem.  


Samorządowa Instytucja Kultury „Park Kulturowy Ossów – Wrota Bitwy Warszawskiej 1920 roku” jest współorganizatorem przedsięwzięcia. Konkurs odbywa się pod patronatem Burmistrz Wołomina Elżbiety Radwan.

A oto regulamin konkursu:

Regulamin Konkursu

Rozmiar czcionki
Kontrast