Już w najbliższy weekend zapraszamy na obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” do Ossowa. W sobotę przygotowaliśmy dla gości pokaz filmów dokumentalnych oraz recital gitarowy, w niedzielę zapraszamy na spotkanie z rodzinami Żołnierzy Wyklętych oraz na inaugurację multimedialnej ekspozycji.

W sobotę 28 lutego zapraszamy gości do Centrum Informacji Historyczno Turystycznej w Ossowie przy ul. Matarewicza 148 na godz. 17:00. Zaczniemy pokazem filmu „Kwatera Ł”, po filmie zapraszamy na recital gitarowy Huberta Bojarskiego, następnie o godz. 18:15 pokażemy film „Tropem Wyklętych”. Po seansach zapraszamy na kawę/herbatę i rozmowy kuluarowe.

Natomiast w niedzielę zaczynamy o godz. 13:00 spotkaniem z rodzinami „Żołnierzy Wyklętych”, które będzie moderowane przez regionalistę Jarosława Stryjka. Spotkaniu będzie towarzyszyła wystawa poświęcona „Wyklętym”. Około godz. 14:45 zapraszamy na kawę/herbatę i rozmowy kuluarowe.

 „Kwatera Ł”, 45 min. reż Arkadiusz Gołębiewski. Tematem filmu dokumentalnego jest poszukiwania miejsc ukrycia ciał ofiar komunizmu z lat 1948-1956 na warszawskich Powązkach, w tym prace archeologów, antropologów i genetyków.

„Tropem wyklętych”, 25. Min. reż Arkadiusz Gołębiewski. Film dokumentalny  przedstawiający fenomen społeczny jakim stało się przywracanie pamięci Żołnierzom Wyklętym, także w środowisku popkultury. 

Śledź nas na facebooku

Rozmiar czcionki
Kontrast