Rodzinnie i aktywnie w Ossowie
18 czerwca Samorządowa Instytucja Kultury w Ossowie współorganizowała zajęcia sprawnościowo – sportowe „Ossów 1920 Rodzinnie i aktywnie”. Uczestnicy m.in. pokonali survivalowy tor przeszkód, nauczyli się udzielać pierwszej pomocy pod okiem ratownika i obejrzeli film ,Zwycięstwo 1920”. Po zajęciach zawodnicy posilili się kiełbaskami prosto z ogniska. Wesoła atmosfera udzieliła się wszystkim.

Czerwiec 2017
Czerwiec 2017

 
Wizyta seniorów
Centrum Informacji odwiedziła Prywatna Grupa Turystyczna z Warszawy, która od trzydziestu lat wędruje zwiedzając najciekawsze zakątki naszego kraju. Grupie przewodniczy pani Jolanta Werkowicz.
 

Czerwiec 2017

W piątek, 9 czerwca, uczestniczyliśmy w uroczystej mszy świętej o wyniesienie na ołtarze ks. Ignacego Skorupki, który zginął w 1920 roku w Ossowie. Uroczystość odbyła się w łódzkiej parafii Przemienienia Pańskiego, gdzie w latach 1918-1919 ksiądz Ignacy był wikariuszem. Dziękujemy za zdjęcia Michałowi Jochymowi i ks. Michałowi Misiakowi. W Łodzi można oglądać naszą wystawę ukazującą wielkie zwycięstwo Polaków z 1920 roku.
  

Czerwiec 2017
Czerwiec 2017

  
10 czerwca w Centrum Informacji Turystyczno-Historycznej w Ossowie odbyło się Zwyczajne Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Polskich Muzealników Prywatnych. Samorządowa Instytucja Kultury otrzymała od Muzeum Oręża i Techniki Użytkowej z Kobyłki eksponaty wzbogacające wystawę. Zostaliśmy obdarowani także oryginalnym guzikiem wojskowym (wzór 1919) znalezionym na terenie powiatu wołomińskiego.
  

Czerwiec 2017
Czerwiec 2017

 
9 czerwca Centrum Informacji Turystyczno-Historycznej w Ossowie odwiedzili uczniowie i nauczyciele z I Liceum Ogólnokształcącego PUL w Wołominie. Placówka otrzymała sztandar i imię 111 Eskadry Myśliwskiej. Zakończenie uroczystości odbyło się w Ossowie. Właśnie tutaj znajduje się tablica upamiętniająca lotników pod którą młodzież złożyła kwiaty.
   

Czerwiec2017
Czerwiec 2017

  
8 czerwca Centrum Informacji Turystyczno-Historycznej w Ossowie odwiedzili pielgrzymi z Ostrowa Wielkopolskiego i Stawu wraz z ks. proboszczem Kanonikiem. Po obejrzeniu filmu ,,Zwycięstwo 1920” grupa udała się na spacer śladami bohaterów Ossowa.

Czerwiec 2017

 
Wycieczka w Ossowie
7 czerwca Centrum Informacji Turystyczno-Historycznej w Ossowie odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczawnicy. Była to wycieczka szlakiem miejsc historycznych z noclegiem w Kobyłce. Uczniowie obejrzeli film ,,Zwycięstwo 1920” a na zakończenie był grill z kiełbaskami. Dziękujemy za przybycie i zapraszamy ponownie.
   

Czerwiec 2017
Czerwiec 2017

  
Centrum Informacji odwiedzili uczniowie ze szkoły podstawowej nr 356 w Warszawie wraz z opiekunami. Po obejrzeniu filmu ,,Zwycięstwo 1920″ grupa wzięła udział w zawodach survivalowych zorganizowanych przez Firmę GROUP. Zwieńczeniem było wspólne ognisko z kiełbaskami.
   

Czerwiec 2017
Czerwiec 2017

 
Święto szkoły w Ossowie
2 czerwca Samorządowa Instytucja Kultury uczestniczyła w Święcie Zespołu Szkół w Ossowie. Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w kaplicy pw. Matki Bożej Zwycięskiej, którą sprawował ks. dziekan Jan Andrzejewski. Następnie młodzież złożyła kwiaty przy pomniku patrona szkoły ks. Ignacego Skorupki. Podczas uroczystego apelu na sali gimnastycznej miały miejsce przemówienia okolicznościowe i występy artystyczne dzieci. Na zakończenie na uczestników czekał słodki poczęstunek.
   

Czerwiec 2017
Czerwiec 2017

   
2 czerwca Centrum Informacji Turystyczno-Historycznej w Ossowie w ramach Dnia Dziecka odwiedzili uczniowie klasy Ia ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Zielonce. Ponadto, w związku z XI edycją Pieszego Rajdu „Szlakiem Bitwy Warszawskiej”, gościliśmy młodzież klas pierwszych z Liceum Ogólnokształcącego z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Wołominie. Zapraszamy za rok do ponownego zgłębiania aspektów Bitwy Warszawskiej 1920 roku!
  

Czerwiec 2017
Czerwiec 2017
Rozmiar czcionki
Kontrast