Centrum Informacji odwiedzili uczniowie ze szkoły podstawowej w Duczkach. Po obejrzeniu filmu ,,Zwycięstwo 1920″ odbyła się lekcja historii poprowadzona przez rekonstruktora Jacka Gradusa. Na zakończenie było ognisko z kiełbaskami.

Czerwiec 2018
Czerwiec 2018

 
Centrum Informacji odwiedziła młodzież z PSP im. Poetów Polskich w Zalesiu. Po obejrzeniu filmu ,,Zwycięstwo 1920″ była lekcja historii z rekonstruktorem Jackiem Gradusem a następnie ruszyli w plener na zajęcia poprowadzone przez Projekt Ranger Andrzej Nowak. Na zakończenie było ognisko z kiełbaskami.

Czerwiec 2018
Czerwiec 2018
Czerwiec 2018

 
RAJD SZLAKIEM BITWY WARSZAWSKIEJ
Zespół Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Wołominie.

Czerwiec 2018
Czerwiec 2018

 
Szkoła Podstawowa z Międzylesia.
Lekcja historii z rekonstruktorem Jackiem Gradusem.

Czerwiec 2018
Czerwiec 2018

Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa i Gimnazjum Warszawa – Wesoła.

Czerwiec 2018

 
Szkoła Podstawowa nr 75 z Warszawy. Po obejrzeniu filmu ,,Zwycięstwo 1920″ odbyły się zajęcia survivalowe na terenie Ossowa.

Czerwiec 2018

 
Towarzystwo Rozwijania Aktywności Dzieci ,,SZANSA” z Wołomina.

Czerwiec 2018

 
Do Ossowa zawitała grupa młodzieży z Prywatnej Szkoły im. Rodziny Moraczewskich w Sulejówku, która wzięła udział w Sztafecie Niepodległości Akademii Sztuki Wojennej (trasa; Sulejówek – Ossów). Następnie odbyła się lekcja historii z rekonstruktorem Jackiem Gradusem oraz ognisko z kiełbaskami.

Czerwiec 2018
Czerwiec 2018

 
Finał I edycji Festiwalu Młodej Piosenki w Ossowie, zorganizowanego w setną rocznicę odzyskania Niepodległości, już za nami. Było refleksyjnie, poetycko, literacko. Do Centrum Informacji Turystyczno-Historycznej przyjechali goście z całej Polski. Poznawali miejsca historyczne Parku Kulturowego, zgłębiali historię wielkiego zwycięstwa Polaków, odbywali konsultacje z doświadczonymi muzykami. Po eliminacjach, w których wzięło udział 38 osób lub zespołów, wytypowano 17 finalistów. Występy budziły wielkie emocje. Po długich obradach członkowie jury podkreślając wysoki poziom wykonania utworów, przyznali 3 wyróżnienia oraz wskazali osoby zajmujące III, II i I miejsce. Przed ogłoszeniem wyników wystąpił zespół „Myszy i Ludzie” z bardowskim programem „Nohawica z Polska”. Patronami I edycji Festiwalu byli Burmistrz Wołomina i Marszałek Województwa Mazowieckiego, a współorganizatorem Fundacja Underground z Krakowa.

Czerwiec 2018
Czerwiec 2018
Czerwiec 2018
Czerwiec 2018

 
Członkowie Świebodzińskiego Związku Kresowian odwiedzili dziś Centrum Informacji Turystyczno – Historycznej.

Czerwiec 2018

 
Centrum Informacji odwiedziła Serocka Akademia Seniora. Po obejrzeniu filmu ,,Zwycięstwo 1920″ grupa udała się na spacer z przewodnikiem śladami bitwy warszawskiej a następnie odbyła się lekcja historii poprowadzona przez rekonstruktora Jacka Gradusa.
  

Czerwiec 2018
Czerwiec 2018
Czerwiec 2018
Rozmiar czcionki
Kontrast