Centrum Informacji Historyczno-Turystycznej w Ossowie odwiedziła młodzież z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Wołominie. Grupa brała udział w rajdzie szlakiem Bitwy Warszawskiej 1920.
 

Czerwiec 2019

 
Ormianie w Ossowie
Centrum Informacji Turystyczno-Historycznej w Ossowie odwiedzili przedstawiciele mediów z Armenii, biskup Markos Howannisjan, duchowny Apostolskiego Kościoła Ormiańskiego oraz Ormianie mieszkający w Polsce.
Goście obejrzeli film „Zwycięstwo 1920” i udali się na spacer z przewodnikiem śladami Bitwy Warszawskiej. Rozmowy dotyczyły wspólnej historii naszych narodów, a także przyszłej współpracy.
 

Czerwiec 2019

Uczniowie wraz z nauczycielami szkoły podstawowej w Czarnej odwiedzili Centrum Informacji. Mimo upalnego dnia ognisko z kiełbaskami się odbyło.

Czerwiec 2019

 
Szkoła Aktywności Społecznej z Węgrowa

Czerwiec 2019

 
Uczniowie szkoły podstawowej z Halinowa odwiedzili Centrum Informacji w Ossowie. Po obejrzeniu filmu ,,Zwycięstwo 1920″ grupa udała się w teren na zajęcia survivalowe poprowadzone przez pana Mariusza Księżopolskiego.
 
C  


 
W piątek, 14 czerwca Centrum Informacji Turystyczno-Historycznej w Ossowie odwiedziła pielgrzymka z parafii pw. Ducha Świętego w Kielcach. Uczestnicy obejrzeli film „Zwycięstwo 1920” i udali się na spacer z przewodnikiem śladami Bitwy Warszawskiej.
– Tu powinna znaleźć się cała polska młodzież, lekcja historii dla każdego Polaka – wpisał pan Jerzy do naszej księgi pamiątkowej.
 
Czerwiec 2019  


 
W poniedziałek, 17 czerwca Centrum Informacji Turystyczno-Historycznej w Ossowie odwiedziła pielgrzymka z parafii św. Aleksandra w Śleszynie (diecezja Łowicz). Grupa obejrzała film „Zwycięstwo 1920” i udała się na spacer z przewodnikiem śladami Bitwy Warszawskiej. Ksiądz Waldemar podzielił się wspomnieniami swoich przodków na temat bolszewików i osobistymi refleksjami o Bitwie Warszawskiej. Nawiązały się dyskusje dotyczące historii i nie tylko.
  
Czerwiec 2019  


 
W sobotę, 22 czerwca 2019 r. nasze Centrum Informacji odwiedziła grupa z parafii św. Bartłomieja Apostoła w Pawłowicach (gmina Teresina). Zwiedzanie rozpoczęło się filmem pt. „Zwycięstwo 1920” a następnie udali się na spacer z przewodnikiem tropem Bitwy Warszawskiej. Grupa, korzystając z pięknej, letniej pogody, chłonęła naukę na temat wojny polsko – bolszewickiej. Pomimo następującego zmęczenia uczestnicy dzielnie wytrwali do końca.
 
Czerwiec 2019  


 
W niedzielę, 23 czerwca, w Centrum Informacji Turystyczno-Historycznej w Ossowie odbyła się II edycja Festiwalu Młodej Piosenki, pod hasłem „Zacznij wakacje w Ossowie”. Przedsięwzięcie wyrosło z inicjatyw związanych z prezentacją piosenki poetyckiej z okresu polskich dążeń do suwerenności, z czasów Solidarności.
Wydarzenie było podzielone na cztery części: koncert Finalistów, poczęstunek, koncert „Pieśń o śnie” Młodsi Panowie Dwaj/Kwartet ProForma, koncert Laureatów.
W szranki stanęli młodzi wykonawcy z całej Polski. Wszyscy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony oraz pokazali kunszt naprawdę wysokiej klasy. Dominowały własne kompozycje przez co festiwal charakteryzował się różnorodnością i niebywałym bogactwem dźwięków i melodii. Niestety, podium jest wąskie, a zwycięzca może być jeden. Przed jury pojawiło się istnie herkulesowe zadanie. Musieli wybrać malutką grupę laureatów spośród wszystkich finalistów, którzy poprzeczkę zawiesili bardzo wysoko.
Na najwyższym stopniu podium stanęła Julia Bury. Trochę niżej miejsce zajął Grzegorz Szymański, a na trzeciej pozycji uplasowali się Jakub Mieczaj oraz Jakub Frankowski.
Samorządowa Instytucja Kultury Park Kulturowy Ossów – Wrota Bitwy Warszawskiej 1920 roku serdecznie gratuluje laureatom oraz dziękuje wszystkim uczestnikom II edycji Festiwalu Młodej Piosenki. Gorąco dziękujemy współorganizatorce wydarzenia – Joannie Chwalewskiej oraz jury w składzie: Justyna Panfilewicz, Paweł Konopacki, DaveNilaya.
  
Czerwiec 2019  

Czerwiec 2019

  
W środę, 26 czerwca nasze Centrum Informacji odwiedzili, w ramach Wyższego Kursu Sztabowego i Kursu Dowódców Batalionów, panowie (i jedna pani) z Akademii Sztuki Wojennej. Swoją obecnością zaszczycili nas m.in.: ppłk dr Jacek Lasota, mgr Michał Przybylak, mjr Tomasz Surwiłło, ppłk Jacek Asztemborski. Ze względu na liczebność grupy została ona podzielona na dwie części i w systemie zmianowym obejrzała film oraz wyruszyła w teren. Wycieczce stale towarzyszył nieznośny upał, który w ostateczności przegrał tę potyczkę, ponieważ uczestnicy zadowoleni wrócili do Centrum.
  
Czerwiec 2019   

Czerwiec 2019
Rozmiar czcionki
Kontrast