25 czerwca

W czwartek, 25 czerwca władze Kościana w Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej w Ossowie pobiorą ziemię z Cmentarza Poległych w stulecie Bitwy Warszawskiej 1920 roku.

19 czerwca

W piątek, 19 czerwca i poniedziałek, 22 czerwca w siedzibie Samorządowej Instytucji Kultury w Ossowie rejestrowaliśmy wypowiedzi prof. Marii Olszewskiej, prof. Anny Cegieły, Piotra Karszni, burmistrz Wołomina Elżbiety Radwan i dyrektora SIK Rafała Pazio do filmu promującego książkę „Wojna polsko-bolszewicka w literaturze polskiej”.

14 czerwca

W Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej w Ossowie odbyło się spotkanie z panią Ewą Storożyńską, współautorką książki „Matka Boża Łaskawa a Cud nad Wisłą” poruszającej temat zjawień Matki Bożej podczas Bitwy Warszawskiej 1920 roku.

2 czerwca

We wtorek, 2 czerwca Samorządową Instytucję Kultury w Ossowie ponownie odwiedził ksiądz Waldemar z parafii św. Aleksandra w Śleszynie (diecezja Łowicz). Wspólnie z parafianami obejrzeli film „Zwycięstwo 1920” i odwiedzili miejsca pamięci. Duże wrażenie zrobiły na gościach naklejki historyczne na szybach naszego Centrum Informacji Turystyczno-Historycznej. Zgodnie z zaleceniami sanitarnymi, może przebywać w nim do 8 turystów jednocześnie.

Wraz z przedstawicielami Stowarzyszenia „Wizna 1939”, uczniami I LO PUL w Wołominie, przeprowadzaliśmy prace porządkowe na Cmentarzu Poległych w Ossowie przed 100 rocznicą Bitwy Warszawskiej. Tym samym mogliśmy dołożyć coś do działań, które regularnie podejmują Mieszkańcy Ossowa. Tego samego dnia rejestrowany był odcinek programu „Było, nie minęło” nawiązujący do wydarzeń 1920 roku.

Rozmiar czcionki
Kontrast