„Bóg – Honor – Ojczyzna
Wdzięczni Bogu i ludziom poległym w obronie naszej Ojczyzny.” – wpisała w naszej księdze pamiątkowej grupa dzieci komunijnych z rodzicami z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa ze Starej Miłosnej (Warszawa). Uczestnicy po zgłębieniu wiedzy o Bitwie Warszawskiej udali się na Cmentarz Poległych, gdzie oddali cześć Bohaterom 1920 roku.

1 czerwca

We wtorek, 1 czerwca siedzibę Samorządowej Instytucji Kultury w Ossowie odwiedziła 4 klasa z Zespołu Szkół Publicznych nr 2 imienia Bohaterów Bitwy Ossowskiej w Kobyłce. Uczniowie zapoznali się z ekspozycją historyczną i obejrzeli film „Zwycięstwo 1920”.

 

8 czerwca

We wtorek, 8 czerwca i środę, 9 czerwca siedzibę Samorządowej Instytucji Kultury odwiedzili członkowie Klub Senior+Zielonka. Wycieczkę zorganizował Ośrodek Pomocy Społecznej w Zielonce. Seniorzy obejrzeli film „Zwycięstwo 1920”, zapoznali się z ekspozycją historyczną i udali się z przewodnikiem do miejsc pamięci w Ossowie. Na zakończenie posilili się przysłowiową kiełbaską z ogniska.

10 czerwca

W czwartek, 10 czerwca siedzibę Samorządowej Instytucji Kultury w Ossowie odwiedzili uczniowie klas I z Zespołu Szkół Publicznych nr 2 imienia Bohaterów Bitwy Ossowskiej w Kobyłce. Dzieci obejrzały ekspozycję historyczną i wysłuchały krótkiej prelekcji. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa „Obrazy patriotyzmu – Bitwa Warszawska 1920 roku”.

12 czerwca

W sobotę, 12 czerwca siedzibę Samorządowej Instytucji Kultury w Ossowie odwiedzili uczniowie klas VI i VII ze szkół podstawowych w gminie Belsk Duży. Goście obejrzeli film „Zwycięstwo 1920”, zapoznali się z ekspozycją historyczną i udali się na spacer z przewodnikiem do miejsc pamięci. Uczniowie wzięli też udział w grze terenowej. Najlepsi z nich otrzymali nagrody.

Rozmiar czcionki
Kontrast