Warsztaty świąteczne z ciocią Elą.
16 grudnia w godz. 15.00-18.00 odbyły się w Centrum Informacji Turystyczno-Historycznej w Ossowie warsztaty świąteczne dla dzieci. Organizatorem wydarzenia była Samorządowa Instytucja Kultury Ossów 1920 wraz z Radą Sołecką na czele z Janiną Kacprzak, sołtys Ossowa. Udział wzięło blisko 40 dzieci. Swoją obecnością spotkanie uświetnili harcerze. Magia Świąt Bożego Narodzenia udzieliła się wszystkim. Uczestnicy wykonali bombki i choinki, a następnie zaśpiewali kolędy z Elą i Andrzejem z zespołu No-Tak. Każdy uczestnik otrzymał słodki upominek.
Przed Świętami Bożego Narodzenia
Już za kilka dni będziemy cieszyć się świętami. Korzystając z okazji pragniemy podziękować pani Dyrektor z Zespołu Szkół w Ossowie za zaproszenie na wspólną wigilię oraz jasełka przygotowane przez uczniów. Na zajęciach z uczniami czytaliśmy teksty m.in. o przedświątecznych przygotowaniach.
Uczniowie klas szóstych ze szkoły podstawowej nr 3 w Zielonce odwiedzili Centrum Informacji w Ossowie. Po obejrzeniu filmu „Zwycięstwo 1920”, żywej lekcji historii z rekonstruktorami ze stowarzyszenia im. 7 Pułku Lansjerów Nadwiślańskich i spacerze do miejsc pamięci, uczniowie uczestniczyli w pokazie militarnym zorganizowanym przez byłego żołnierza jednostek specjalnych GROM (Firma GROUP).
Rekonstrukcja Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Ossowie ma szansę na Znak Dziedzictwa Europejskiego. Głosowanie trwa do końca grudnia br.
W 35 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Ossowie wystąpili Paweł Konopacki, Witold Łuczyński i Tomasz Susmęd z „Trio Łódzko-Chojnowskiego”. Opowiedzieli o czasach podziemnej Solidarności i walki o wolność w latach 80. XX wieku. Przypomnieli najważniejsze wtedy pieśni Jacka Kaczmarskiego i Przemysława Gintrowskiego, wykonywane na wiecach i demonstracjach, słuchane w radiu Wolna Europa i wydawane w drugim obiegu.