Jerzy Sęk z Wołomina regularnie korzysta w tym roku z naszej wypożyczalni rowerów. Jazdę rozpoczął w kwietniu i kontynuuje ją do grudnia włącznie. Samorządowa Instytucja Kultury doceniła wytrwałość mieszkańca i podarowała upominki związane z Bitwą Warszawską. Jak mówi pan Jerzy, aktywny tryb życia wpłynął pozytywnie na jego samopoczucie.

Grudzień 2019

 
W czwartek, 5 grudnia Centrum Informacji Turystyczno-Historycznej w Ossowie odwiedzili uczniowie 7 i 8 klasy Szkoły Podstawowej w Leśniakowiźnie. Uczestnicy obejrzeli film „Zwycięstwo 1920”, zapoznali się z ekspozycją historyczną i udali się na spacer z przewodnikiem do miejsc pamięci. Dodatkową atrakcją była gra terenowa. Najlepsi otrzymali upominki związane z Bitwą Warszawską. Na koniec pobytu uczniowie wybili sobie pamiątkowe monety.

Grudzień 2019
Grudzień 2019

 
W sobotę, 7 grudnia Centrum Informacji Turystyczno-Historycznej odwiedziła grupa 50 osób – seniorów, dorosłych i dzieci. Wycieczkę zorganizował Oddział PTTK Warszawa Praga im. Zygmunta Glogera. Uczestnicy podążali szlakiem Bitwy Warszawskiej z okazji ustanowienia Jubileuszowej Odznaki Turystycznej „Bitwa Warszawska 1920 r.”. W ramach pobytu obejrzeli film „Zwycięstwo 1920″, zapoznali się z ekspozycją historyczną i udali się na spacer z przewodnikiem do miejsc pamięci. Grupa oddała cześć poległym na cmentarzu. Przedstawiciele PTTK wręczyli naszej Instytucji odznakę. Dziękujemy i zapraszamy ponownie!

Grudzień 2019
Grudzień 2019
Rozmiar czcionki
Kontrast