Biskupi, którzy przybyli do diecezji warszawsko – praskiej wraz ze swoimi pielgrzymami w ramach Światowych Dni Młodzieży m.in. z Indonezji, Ghany, Filipin, Francji czy Stanów Zjednoczonych przyjechali z księdzem Janem Andrzejewskim do Ossowa. Opowiedzieliśmy naszym gościom o wielkim zwycięstwie Polaków w 1920 roku i o postaci księdza Ignacego Skorupki. Grupie przewodniczyli arcybiskup Henryk Hoser i biskup Marek Solarczyk.

Lipiec 2016
Lipiec 2016

Grupa pielgrzymów na Światowe Dni Młodzieży przyjechała do Ossowa. Naszym gościom zaprezentowaliśmy dzieje wielkiego zwycięstwa Polaków z 1920 roku. Modlitwę w kaplicy prowadził ksiądz Pius Riana Prapdi, biskup indonezyjskiej diecezji Ketapang.

Lipiec 2016
Lipiec 2016

Prawda to wyzwolenie – napisał w naszej księdze pamiątkowej ks. Witold Łozowicki, proboszcz parafii Raduń na Białorusi (okolice Grodna). Ksiądz i młodzi ludzie z Radunia przyjechali na Światowe Dni Młodzieży do Polski. Zatrzymali się w Zielonce i odwiedzili Ossów. Organizatorem przyjazdu grupy na Światowe Dni Młodzieży jest pan Robert Sarnowski z Zielonki.

Lipiec 2016
Lipiec 2016

Gościliśmy pielgrzymów Klubu Inteligencji Katolickiej z kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olsztynie. Z wielką uwagą zwiedzali Park Kulturowy. W skupieniu i z modlitwą spędzili czas na terenie Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej.

Lipiec 2016
Lipiec 2016

Na naszym terenie przebywali przedstawiciele LafayetteRifleCadets. Odtwarzali życie obozowe, epokową kuchnię żołnierską, badali źródła dotyczące rodzaju składników, ilości oraz sposobów przyrządzania. Używali naczyń wzorowanych na epoce, do której nawiązują w swojej działalności.

Lipiec 2016
Lipiec 2016
Rozmiar czcionki
Kontrast