W piątek, 9 lipca w siedzibie Samorządowej Instytucji Kultury i przy miejscach pamięci w Ossowie rejestrowane były nagrania w ramach projektu Moda na Mazowsze.

We wtorek, 13 lipca siedzibę Samorządowej Instytucji Kultury w Ossowie odwiedziło Wawerskie Towarzystwo Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Uczestnicy obejrzeli film „Zwycięstwo 1920”, zapoznali się z ekspozycją historyczną i udali się na spacer do miejsc pamięci. Na zakończenie pobytu odbyło się integracyjne ognisko.

W piątek, 23 lipca i czwartek, 29 lipca siedzibę Samorządowej Instytucji Kultury odwiedziły dzieci wieku 5-10 lat z terenu m.in. Kobyłki i Ossowa, które brały udział w Pierwsza Kolonia Ossów. Dzieci wzięły udział w grze terenowej, odwiedziły miejsca pamięci w Ossowie, zapoznały się z ekspozycją historyczną i wystawą „Obrazy patriotyzmu – Bitwa Warszawska 1920 roku”. Każdy uczestnik gry terenowej otrzymał upominek.

Pielgrzymka rowerowa z parafii Poświętne odwiedziła naszą instytucję w czwartek, 29 lipca. Uczestnicy odwiedzili miejsca pamięci, obejrzeli film „Zwycięstwo 1920”, zapoznali się z ekspozycją historyczną i wystawą „Obrazy patriotyzmu – Bitwa Warszawska 1920 roku”. Dzięki lekcji żywej historii z rekonstruktorami poznali codzienne życie żołnierzy na froncie wojny polsko-bolszewickiej. Na zakończenie pielgrzymi posilili się tradycyjną kiełbaską z ogniska.

Rozmiar czcionki
Kontrast