9 listopada gośćmi naszego Centrum Informacji byli członkowie Wilanowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy wraz z Dyrektorem Robertem Woźniakiem przybyli, aby zagłębić się w niezwykłą historię Bitwy Warszawskiej 1920 roku.
 
Listopad 2016 


 
Bohaterką uroczystości „Wołomin dla Niepodległej” była Wiktoria, czyli replika czołgu Renault FT-17 walczącego dla Polski w 1920 roku. Sąsiadowaliśmy z Wiktorią podczas pikniku historycznego na Placu 3 Maja. Nasze stoisko odwiedził ambasador Francji Pierre Lévy, pułkownik Roland Delawarde, attaché wojskowy przy ambasadzie Francji, SebastienDurrmeyer z urzędu ds. kultury Francji, DuškoKovačević, ambasador Bośni i Hercegowiny, parlamentarzyści, mieszkańcy i goście, którzy chcieli zapoznać się z projektem Placu Zwycięstwa w Wołominie.
 
Listopad 2016

Listopad 2016

 
Katolicka szkoła podstawowa STRUMIENIE z Józefowa uczestniczyła wczoraj w grze terenowej na terenie Parku Kulturowego. Uczniowie klas trzecich obejrzeli film ,,Zwycięstwo 1920″. Zakończyliśmy ogniskiem z kiełbaskami.

Listopad 2016
Listopad 2016

 
Seniorzy z Ośrodka Kultury Ochota w Warszawie odwiedzili Centrum Informacji w Ossowie. Spacer z przewodnikiem, lekcja historii z rekonstruktorami, film ,,Zwycięstwo 1920″, poczęstunek, a na koniec pamiątkowe zdjęcia. Za prawidłowe odpowiedzi na pytania zadane przez rekonstruktora były także nagrody.
 

Listopad 2016
Listopad 2016

 
Centrum Informacji w Ossowie odwiedzili uczniowie klas 4-6 ze szkoły podstawowej nr 2 w Ząbkach wraz z opiekunką panią Elżbietą Gaworek. Młodzież z koła historycznego bierze udział w konkursie ,,100-lecie Bitwy Warszawskiej. Ziemia Wołomińska” i stąd wizyta w Parku Kulturowym. Odbyła się lekcja historii z rekonstruktorem, uczniowie spacerowali z przewodnikiem, obejrzeli film ,,Zwycięstwo 1920″, zarejestrowali wywiady i nagrania na potrzeby konkursu  🙂 życzymy wygranej.

Listopad 2016
Listopad 2016

 
Prof. Janusz Odziemkowski o najważniejszych zagadnieniach w historii wielkiego zwycięstwa Polaków w 1920 roku, redaktor Gabriel Michalik z „Do Rzeczy – Historia” o tym, jak nas widzą Rosjanie i co z tego wynika, prof. Maria Olszewska o roku 1920 w literaturze i prof. Jolanta Dobrzyńska o edukacji w kontekście reformy – to wszystko podczas dzisiejszej konferencji w Centrum Informacji w Ossowie. Spotkanie prowadziła profesor Anna Cegieła. Uczestniczyli dyrektorzy i nauczyciele reprezentujący szkoły z Wołomina i całego powiatu wołomińskiego.
 
Listopad 2016

Listopad 2016
Rozmiar czcionki
Kontrast