W sobotę, 4 listopada, w Centrum Informacji Turystyczno-Historycznej w Ossowie odbyło się spotkanie członków i sympatyków Stowarzyszenia „Razem Możemy Więcej” z Kobyłki. Uczestnicy spotkania zapoznali się z ofertą Samorządowej Instytucji Kultury w Ossowie i obejrzeli film „Zwycięstwo 1920”. Przedmiotem rozmów było podsumowanie dotychczasowych inicjatyw stowarzyszenia i przedyskutowanie planów na przyszłość.
  

Listopad 2017

 
Wznowiliśmy projekt ,,OKO – Ossów Kino Otwarte”. Wspólne oglądanie filmów okazało się niezwykle popularnym sposobem na spędzenie wolnego czasu wśród dzieci i młodzieży. Mamy nadzieję, że to właśnie ta wspaniała atmosfera jest powodem dla którego nas odwiedzacie… a nie darmowy popcorn  🙂

Listopad 2017

  
„Jeśli zapomnę o nich, Ty Boże na niebie, zapomnij o mnie” (Adam Mickiewicz). W środę, 8 listopada, mieliśmy okazję obejrzeć w Centrum Informacji Turystyczno Historycznej w Ossowie poruszający film „Rozstrzelać Polaków” o tragicznych, przemilczanych losach naszych rodaków objętych tzw. OPERACJĄ ANTYPOLSKĄ z lat 1937-1938. Po projekcji rozmawialiśmy ze scenarzystą Tomaszem Sommerem.

Listopad 2017

  
W czwartek, 9 listopada, Centrum Informacji Turystyczno Historycznej odwiedziły panie Barbara Szczucka i Anna Szczucka-Kaniewska. Przekazały zdjęcie i opowieść biograficzną dotyczącą Zygmunta Szczuckiego, który jako 16-latek walczył w 1920 roku w Ossowie. Zginął i został pochowany na cmentarzu przy Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej. Jego ojciec Walenty Szczucki przyczynił się w latach dwudziestych XX wieku do budowy pomnika na cmentarzu poległych w Ossowie. Przekazane pamiątki będą dostępne w siedzibie Samorządowej Instytucji Kultury.
  

Listopad 2017

 
W sobotę, 11 listopada Centrum Informacji Turystyczno-Historycznej w Ossowie odwiedzili turyści z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Uczestnicy zapoznali się z ofertą Samorządowej Instytucji Kultury w Ossowie i obejrzeli film „Zwycięstwo 1920”. Następnie udali się na spacer śladami Bitwy Warszawskiej.
    

Listopad 2017
Listopad 2017

   
Ballada Ossowska
„I zapamięta to historia – Ossów 1920”. W sobotę, 11 listopada, podczas wspaniałego koncertu „Listy do mojej Polski”, który odbył się w godzinach wieczornych w Centrum Informacji Turystyczno Historycznej w Ossowie miała miejsce premiera „Ballady Ossowskiej”: słowa Marek Kaczkowski, muzyka z utworu Jacka Kaczmarskiego, wykonanie Eliza Banasik, akompaniament Kuba Mędrzycki.
  

Listopad 2017
Listopad 2017
Rozmiar czcionki
Kontrast