Od czwartku, 28 października w naszej instytucji jest dostępny katalog powystawowy w wersji angielskiej ukazujący współpracę polsko-rumuńską w 1920 roku.

8 listopada

W poniedziałek, 8 listopada uczniowie 7 i 8 klasy ze Szkoły Podstawowej w Ossowie uczestniczyli w lekcji żywej historii z rekonstruktorami. Na zakończenie 5 uczniów, którzy poprawnie odpowiedzieli na pytania historyczne otrzymało upominki.

12 listopada

W piątek, 12 listopada naszą instytucję odwiedziło trzech przyjaciół z wojska. Panowie spotykają się raz w roku. Pan Marek już na stałe mieszka w USA. W 2021 wybiła już 49. rocznica przejścia do cywila. Przyjaciele obejrzeli film „Zwycięstwo 1920”, zapoznali się z ekspozycją historyczną i udali się na spacer z przewodnikiem do miejsc pamięci w Ossowie. Dziękujemy za odwiedziny i dużo pozytywnej energii.

18 listopada

W czwartek, 18 listopada naszą instytucję odwiedziła grupa reprezentująca Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Ciechanowie. Goście obejrzeli film „Zwycięstwo 1920”, zapoznali się z ekspozycją historyczną i udali się na spacer z przewodnikiem do miejsc pamięci w Ossowie.

Rozmiar czcionki
Kontrast