31 stycznia

W piątek, 31 stycznia Centrum Informacji Turystyczno Historycznej w Ossowie odwiedzili NémethSzilárdIstván, wiceminister Obrony Narodowej Węgier i Elżbieta Radwan, burmistrz Wołomina. Goście złożyli wieniec pod tablicą upamiętniającą pomoc Węgrów w wojnie polsko-bolszewickiej.
Tego dnia wiceminister Németh SzilárdIstván odebrał uchwałę Rady Miasta nadającą mu godność Honorowego Obywatela Wołomina.

7 lutego

W piątek, 7 lutego w Ossowie odbyły się uroczystości upamiętniające 100. rocznicę zaślubin Polski z Bałtykiem. Samorządowa Instytucja Kultury uczestniczyła w wydarzeniu.
Po uroczystej Mszy Świętej delegacje złożyły wieńce pod pomnikiem gen. Józefa Hallera.

11 lutego

We wtorek, 11 lutego w Samorządowej Instytucji Kultury odbyło się pierwsze spotkanie dla dzieci i młodzieży w ramach tegorocznych ferii. Mariusz Czajka zaprezentował pokaz swoich niezwykłych umiejętności, które wprawiły w zdumienie nie tylko najmłodszych widzów, ale również dorosłych obecnych w CITH.

13 lutego

W czwartek, 13 lutego w Samorządowej Instytucji Kultury odbyło się drugie spotkanie dla dzieci i młodzieży w ramach tegorocznych ferii. Najpierw dzieci uczestniczyły w warsztatach manualnych, w czasie których przygotowały upominki dla swoich bliskich. Następnie pod okiem opiekuna wzięły udział w „chemicznych igraszkach”.

18 lutego

We wtorek, 18 lutego, w Samorządowej Instytucji Kultury odbyło się trzecie spotkanie dla dzieci i młodzieży w ramach tegorocznych ferii. W dobie internetu, telewizji, urządzeń elektronicznych, wizyta Mobilnego Planetarium stała się iskrą rozpalającą zainteresowanie nauką, co pozwoliło dzieciom poszerzać horyzonty. Cyfrowe planetarium to prezentacja materiałów edukacyjnych na ekranie hemisfery, kopuły, która nas otacza.

20 lutego

W czwartek, 20 lutego, odbyło się ostatnie spotkanie dla dzieci i młodzieży w ramach ferii w Ossowie. Tym razem warsztaty rysunku historycznego poprowadził rysownik, ilustrator i kronikarz Piotr Karsznia.

23 lutego

W niedzielę, 23 lutego siedzibę Samorządowej Instytucji Kultury w Ossowie odwiedzili amerykańscy żołnierze. Przewodnikiem grupy był generał John Smales. Uczestnicy obejrzeli film ,,Zwycięstwo 1920” i udali się na spacer z przewodnikiem do miejsc pamięci.

Rozmiar czcionki
Kontrast