W siedzibie Samorządowej Instytucji Kultury w Ossowie odbyła się promocja książki „By nie zapomnieć – Ossów 1920” Dariusza Szymanowskiego, prezesa Stowarzyszenia „Wizna 1939”. Cieszymy się, że mogliśmy się przyczynić do powstania publikacji.
„Poznajmy zatem bliżej miejsce, które na zawsze zapisało się w historii Polski, jako pole dumy i chwały oraz wielkiego zwycięstwa oręża polskiego nad bolszewikami. Pochylmy się nad mogiłami, w których spoczywają Warszawskie Orlęta, a Ich cieniom oddajmy cześć!” – czytamy we wstępie do książki.

1 lutego

W poniedziałek, 1 lutego gościliśmy w Ossowie pierwszą grupę w 2021 roku – 10 Brygada Kawalerii Pancernej w Świętoszowie. Żołnierze udali się na spacer z przewodnikiem do miejsc pamięci, a następnie obejrzeli film „Zwycięstwo 1920” i zapoznali się z ekspozycją historyczną. Na Cmentarzu Poległych zapalili znicz i oddali cześć Bohaterom. „Bitwa Warszawska 1920 roku to jedna z najważniejszych bitew w dziejach Polski i Świata. Odniesione zwycięstwo potwierdza bohaterstwo naszych przodków i jest dowodem poświęcenia w obronie Ojczyzny. Muzeum przypomina Nam o ich ofierze. Chwała Bohaterom!” – wpisał do naszej księgi generał brygady Rafał Kowalik.

Rozmiar czcionki
Kontrast