Maj sprzyja wycieczkom, także do Parku Kulturowego w Ossowie, który jest licznie odwiedzany przez turystów.

Mieszkańcy Ossowa, z Panią Sołtys Janiną Kacprzak i przedstawicielami Rady Sołeckiej uporządkowali drogę, pobocze i otoczenie sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej w Ossowie na czwartkowe uroczystości Bożego Ciała.

Maj 2016

Na Warszawskich Targach Książki przy stoisku z wydawnictwami o tematyce węgierskiej, dyrektor Rafał Pazio reprezentował Samorządową Instytucję Kultury. Zaproszenie do Ossowa przyjął EndreLászlóVarga autor książki „Dwa bratanki”.

Maj 2016
Maj 2016

Ponad sto osób z Klubu Rowerowego „TRYBIK” odwiedziło Centrum Informacji Turystyczno – Historycznej w Ossowie. Pogoda sprzyjała turystom, którzy z przewodnikiem odwiedzili miejsca pamięci Boju pod Ossowem.

Maj 2016

Chińscy oficerowie przebywający na szkoleniu w Akademii Obrony Narodowej przyjechali wraz z podpułkownikiem Jackiem Lasotą do Ossowa. Poznali historię polskiego zwycięstwa z 1920 roku, wraz z przewodnikiem odwiedzili miejsca pamięci.

Maj 2016
Maj 2016
Maj 2016

W piątkowy wieczór, 13 maja, do Ossowa przyjechał pisarz i publicysta Rafał Ziemkiewicz. Podczas spotkania przekonywał, że Bitwa Warszawska powinna zyskać najwyższą rangę w dyskusji o najistotniejszych wydarzeniach historycznych i prezentacji naszego kraju. Zauważył także, że Ossów to miejsce, w którym Polacy mogliby nie tylko zwiedzać nowoczesne muzeum, ale spędzać czas w dużym kompleksie historycznym.

Maj 20166

Podczas wycieczki uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wołominie pogoda sprzyjała spacerom i dokładnemu zwiedzeniu Parku Kulturowego.

Maj 2016

Grupa z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii znajdującego się w Zielonce, po obejrzeniu filmu i zwiedzeniu miejsc pamięci z przewodnikiem wzięła udział w grze terenowej.

Maj 2016

Do Centrum Informacji Turystyczno – Historycznej zawitała  także młodzież z Wilna razem z rówieśnikami ze szkoły podstawowej w Markach. Goście obejrzeli film ,,Zwycięstwo 1920″, odwiedzili Cmentarz Poległych w Boju pod Ossowem i uczestniczyli w pokazie umundurowania i uzbrojenia zorganizowanym przez rekonstruktorów 7 Pułku Lansjerów Nadwiślańskich. Następnie młodzież uczestniczyła w grach i zabawach oraz grillowaniu.

Maj 2016

We wtorkowe przedpołudnie, 17 maja, odwiedziła nas wycieczka z Konstancina-Jeziornej. Seniorzy obejrzeli film historyczny i zwiedzili miejsca pamięci związane z Bitwą Warszawską.

Maj 2016
Rozmiar czcionki
Kontrast