Dzień Flagi w Ossowie
2 maja w Samorządowej Instytucji Kultury odbyły się uroczyste obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, współorganizowane przez burmistrz Wołomina Elżbietę Radwan. W części oficjalnej nastąpiło przejście pocztu flagowego, wciągnięcie Flagi Rzeczypospolitej Polskiej na maszt i odśpiewanie Hymnu Narodowego. Później rozpoczęły się zawody militarne „Bitwa o 4 Flagi”, w których wzięły udział drużyny szkolne, harcerskie i strzeleckie. Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody.
   

Maj 2017
Maj 2017
Maj 2017

Wycieczka w Ossowie
12 maja Centrum Informacji Turystyczno-Historycznej w Ossowie odwiedzili uczniowie klasy 5 i 6 ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Pruszkowie. Uczestnicy obejrzeli film, udali się na spacer śladami Bitwy Warszawskiej 1920 i wzięli udział w quizie historycznym. Na najlepszych czekały atrakcyjne nagrody. Ponadto uczniowie będąc na cmentarzu złożyli kwiaty pod pomnikiem ku czci poległych w Boju pod Ossowem. Na koniec posilili się kiełbaskami przy ognisku. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza zaprocentuje w przyszłości. 
  

Maj 2017
Maj 2017

 „Ponad wszystkie wasze uroki, Ty! Poezjo, i ty Wymowo, Jeden – wiecznie będzie wysoki: Odpowiednie dać rzeczy – słowo!” – Cyprian Kamil Norwid. Jako Samorządowa Instytucja Kultury wzięliśmy udział w „Święcie Poezji 2017” organizowanym przez Zespół Szkół w Ossowie. Gratulujemy pomysłodawcom, organizatorom i uczestnikom. „To, co się mówi od siebie, jest zawsze poezją” – Ernest Renan.

Maj 2017

 
Droga, walka, wolność
20 maja o godz. 18:30 w Samorządowej Instytucji Kultury w Ossowie odbył się piknik integracyjny i koncert pt. „Droga, walka, wolność”.
 

Maj 2017
Maj 2017

 
Rozpoczęliśmy cykl spotkań żołnierzy służby przygotowawczej z Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu. Po obejrzeniu filmu ,,Zwycięstwo 1920” wybrali się na spacer z przewodnikiem śladami bohaterów 1920 roku. Uczestnicy byli bardzo zadowoleni a ich dowódcy zobowiązali się odwiedzić nasze centrum z kolejnymi grupami.
 
Maj 2017

Maj 2017
Maj 2017

Zakończyliśmy cykl spotkań z żołnierzami służby przygotowawczej z Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu. Uczestnicy oglądali film ,,Zwycięstwo 1920” i chodzili z przewodnikiem śladami bohaterów 1920 roku. Dziękujemy za obecność i miłe słowa. Cieszy nas, że temat bitwy zainteresował tak szerokie grono żołnierzy. Liczymy na dalszą współpracę. Zgodnie z obietnicą kolejne grupy odwiedzą nas we wrześniu. Do zobaczenia! 
 

Maj 2017

 
Wycieczka w Ossowie
23 maja Centrum Informacji Turystyczno-Historycznej w Ossowie odwiedzili uczniowie z Zespołu Szkół Publicznych w Górze Motycznej. Była to wycieczka szlakiem miejsc historycznych z noclegiem w Kobyłce. Uczniowie obejrzeli film ,,Zwycięstwo 1920” a na zakończenie był grill z kiełbaskami  🙂 Dziękujemy za przybycie i zapraszamy ponownie 
 

Maj 2017

 
Centrum Informacji Turystyczno-Historycznej w Ossowie odwiedzili uczniowie i nauczyciele z Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Ząbkach. Uczestnicy obejrzeli film ,,Zwycięstwo 1920”, poszli na spacer z przewodnikiem śladami bohaterów 1920 roku i wzięli udział w quizie historycznym. Zwycięzcy otrzymali nagrody.
  

Maj 2017

 
Podczas spotkania poświęconego generałowi Władysławowi Andersowi, które zostało zorganizowane w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu o naszej Instytucji opowiedzieliśmy senator Annie Marii Anders. Pani senator otrzymała także zaproszenie do Ossowa.
 

Maj 2017

 
Z wizytą wpadli do nas harcerze z 123 WDH „Aventura” działający w SP nr 80 w Warszawie, którzy zatrzymali się u nas w trakcie pierwszego w tym roku pieszego rajdu. Mamy nadzieję, że niebawem wrócą do nas na dłużej  🙂 zapraszamy
 

Maj 2017

 
W Centrum Informacji odbyło się zakończenie konkursu historycznego ,,Bitwa Warszawska – Ziemia Wołomińska” organizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół i Placówek Edukacyjno-Wychowawczych Miasta Ząbki”. W konkursie brały udział szkoły podstawowe i gimnazja między innymi Zespół Szkół w Ossowie, które prowadzą młodzieżowe wirtualne zeszyty historyczne. Od września w inicjatywę włączą się również szkoły średnie, które są w trakcie przygotowywania trasy śladami księdza Ignacego Skorupki. Zbierane są filmiki, wywiady, dokumenty itp. Pomysł zostanie zrealizowany w setną rocznicę Bitwy Warszawskiej 
 

Maj 2017

 
Runmageddon w Warszawie. Ponad pięć tysięcy uczestników sprawdziło swoją siłę i charakter w nadwiślańskim Wawrze. Runmageddon zwiastuje koniec ery nudnych biegów ulicznych oferując jego uczestnikom ekstremalne wrażenia. To wydarzenie nastawione na dobrą zabawę, do której pretekstem jest wysiłek fizyczny i rywalizacja o miano najtwardszego zawodnika. W imprezie plenerowej uczestniczyła delegacja z Urzędu Miasta w Wołominie oraz z Samorządowej Instytucji Kultury w Ossowie. Nawiązaliśmy kontakt z organizatorami i mamy nadzieję na współpracę i może mały Runmageddon w Ossowie  🙂 ?
 

Maj 2017
Maj 2017

 
Amerykanie w Ossowie
30 maja Centrum Informacji Turystyczno-Historycznej w Ossowie odwiedziła grupa militarna z USA, której przewodził generał John Smales. Uczestnicy obejrzeli film ,,Zwycięstwo 1920” i udali się śladami Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Dziękujemy za zainteresowanie i oddany hołd poległym bohaterom.
 

Maj 2017
Rozmiar czcionki
Kontrast