Obchodziliśmy w Ossowie Dzień Flagi Rzeczypospolitej z burmistrz Wołomina Elżbietą Radwan, przewodniczącym Rady Miejskiej w Wołominie Markiem Górskim i radnymi Agatą Bochenek i Magdaleną Zych, dyrektor I LO PUL Agnieszką Kaczyńską i wychowawczynią Natalią Jeznach, z pocztem flagowym i pododdziałem honorowym I LO PUL im. 111 Eskadry Myśliwskiej i uczniami szkoły, drużynami harcerskimi i gromadami zuchowymi z podharcmistrzynią Katarzyną Gasik – Żurawską i harcmistrzem Sebastianem Żurawskim. Hymn zaintonował Wojciech Bardowski, akompaniament marszowy Andrzej Zbyszyński. Po części oficjalnej i podniesieniu flagi na maszt odbyły się zajęcia zręcznościowe „W poszukiwaniu Biało-Czerwonej”.

Maj 2019
Maj 2019

 
15 maja Centrum Informacji Turystyczno-Historycznej odwiedzili uczniowie ze szkoły podstawowej nr 1 w Jadowie.

Maj 2019

  
W czwartek, 16 maja, w Szkole Podstawowej im. ks. Ignacego Skorupki w Ossowie zostało zorganizowane, z inicjatywy Pani dyrektor Henryki Kosowskiej, XII Święto Poezji pod patronatem Burmistrz Wołomina Elżbiety Radwan. Samorządowa Instytucja Kultury uczestniczyła w wydarzeniu i przekazała uczestnikom pamiątkowe opaski.

Maj 2019

 
21 maja Centrum Informacji Turystyczno-Historycznej odwiedzili uczniowie ze szkoły podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wiżajnach.

Maj 2019

 
W środę, 22 maja Centrum Informacji Turystyczno-Historycznej w Ossowie odwiedzili amerykańscy żołnierze z 1 Batalionu 5 Pułku Artylerii Polowej HamiltonsOwn, którzy stacjonują w Żaganiu. Jest to najstarsza amerykańska jednostka wojskowa. Grupie przewodził generał John Smales.
Goście obejrzeli film „Zwycięstwo 1920” i udali się na spacer śladami Bitwy Warszawskiej.
– Wiedza o Bitwie Warszawskiej, którą tutaj przekazujecie jest esencją tego jak Polacy ocalili Europę przed ekspansją komunizmu. Mam na myśli nie tylko aspekty militarne, ale również i duchowe – powiedział gen. John Smales.

Maj 2019
Maj 2019

 
W czwartek, 23 maja, w Centrum Informacji Turystyczno Historycznej w Ossowie, odbyło się spotkanie związane ze zgłoszoną przez inwestora, czyli Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Muzeum Wojska Polskiego zmianą koncepcji budowy Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Zagadnienie zostało przedstawione przez wiceburmistrza Wołomina Dariusza Szymanowskiego, dyrektora Muzeum Wojska Polskiego dra Adama Buławę, pułkownika Dariusza Maciąga ze Stołecznego Wydziału Infrastruktury i Pawła Kurtykę reprezentującego Agencję Mienia Wojskowego. Po przedstawieniu zagadnienia przedstawiciele instytucji odpowiadali na pytania mieszkańców Ossowa i samorządowców.

Maj 2019

  
W sobotę, 25 maja Centrum Informacji Turystyczno-Historycznej odwiedziła grupa dyrektorów i nauczycieli ze szkół podstawowych im. Jana Pawła II. Goście reprezentowali placówki z takich miejsc jak m.in. Tłuszcz, Białebłoto, Chałupki k. Rzeszowa, Wilno (Litwa) i Grodno (Białoruś).
W ramach pobytu grupa miała zapewnione: projekcję filmu „Zwycięstwo 1920”, lekcję historii z rekonstruktorem i spacer z przewodnikiem śladami Bitwy Warszawskiej.

Maj 2019
Maj 2019

 
Rowerowe Marki 2019 r.
25 maja do Ossowa przyjechała grupa rowerzystów ,,Rodzinny Rajd Rowerowy” zorganizowany przez Klub Rowerowy Trybik.

Maj 2019
Maj 2019
Rozmiar czcionki
Kontrast