2 marca

W poniedziałek, 2 marca, w siedzibie Samorządowej Instytucji Kultury w Ossowie odbył się koncert z okazji Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych.
Zespół Młodsi Panowie Dwaj w składzie Przemysław Lembicz (gitara, śpiew) i Marcin Żmuda (instrumenty klawiszowe, śpiew), wykonali piosenki z repertuaru Jacka Kaczmarskiego i Przemysława Gintrowskiego m.in. „Mury” czy „Dzieci Hioba”, także „Wilki” – wiersz autorstwa Zbigniew Herberta (muzyka Przemysław Gintrowski), odnoszący się do losów Żołnierzy Wyklętych.

7 marca

W sobotę, 7 marca, siedzibę Samorządowej Instytucji Kultury w Ossowie odwiedzili uczestnicy Wschodniej Szkoły Zimowej – studenci z Białorusi, Ukrainy, Armenii, Azerbejdżanu i Gruzji. Organizatorem wycieczki jest Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego. Uczestnicy obejrzeli film „Zwycięstwo 1920”, wysłuchali wykładu pułkownika Tadeusza Krząstka o wojnie polsko-bolszewickiej i udali się na spacer do miejsc pamięci. Grupa odwiedziła również Cmentarz Poległych 1920 w Radzyminie i Cmentarz Wojskowy na Powązkach.

9 marca

W poniedziałek, 9 marca, siedzibę Samorządowej Instytucji Kultury w Ossowie odwiedzili uczniowie ProEducado –
Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Wołominie. Uczestnicy obejrzeli film „Zwycięstwo 1920”, zapoznali się z ekspozycją historyczną, udali się na spacer z przewodnikiem do miejsc pamięci i wzięli udział w lekcji żywej historii z rekonstruktorem. Dla najlepszych uczestników gry terenowej czekały upominki.

Rozmiar czcionki
Kontrast