Klasa 5e z SP 7 z Wołomina wraz z wychowawcą odwiedziła nasze Centrum Informacji. Po obejrzeniu filmu ,,Zwycięstwo 1920″ młodzież zorganizowała sobie we własnym zakresie poczęstunek i uczestniczyła w pozostałych zajęciach. Dziękujemy za odwiedziny i miło spędzony czas.
 

Październik 2016

 
Ognisko z kiełbaskami, gra terenowa, film ,,Zwycięstwo 1920″ to wszystko w Parku Kulturowym w Ossowie miała klasa 5a ze szkoły podstawowej nr 2 z Wołomina. Pogoda i humory dopisały. Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy.
 

Październik 2016
P

 
Sezon rowerowy w naszej wypożyczalni został oficjalnie zakończony 7 października 2016 roku. Przez sześć miesięcy rowery były wypożyczane codziennie. Udało się dokonać 684 wypożyczeń, najwięcej w miesiącach wakacyjnych. Chętni rezerwowali rowery także telefonicznie.
Wracamy na przełomie kwietnia i maja.
 

Październik 2016

 
Wspólne poznawanie historii boju pod Ossowem, wykład o bezpieczeństwie publicznym Dariusza Lorantego, ćwiczenia zręcznościowe z instruktorami – byłymi żołnierzami jednostek specjalnych GROM podczas inauguracji zajęć survivalowych w Centrum Informacji Turystyczno – Historycznej w Ossowie.
 

Październik 2016
Październik 2016

 
KWARTET PRO FORMA wystąpił w Ossowie w ramach cyku „Struny Historii”. Językiem poetyckiej piosenki, na strunach współczesnych bardów, głosami wieszczów rozmawiamy o bohaterach polskich dziejów. Usłyszeliśmy utwory Jacka Kaczmarskiego, Zbigniewa Herberta, Przemysława Gintrowskiego, Kazimierza Sieniawskiego, autorskie piosenki KWARTETU.
 

Październik 2016
Październik 2016

Żywa lekcja historii z rekonstruktorami, film ,,Zwycięstwo 1920″, kiełbaski z grilla 🙂 to wszystko w Centrum Informacji Turystyczno Historycznej dla grupy gimnazjalistów ze szkoły im. Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 w Stanisławowie Pierwszym (gmina Nieporęt). Mimo brzydkiej pogody ponad setka osób bawiła się świetnie. Był konkurs i nagrody 🙂 Gimnazjaliści zadowoleni.
 

Październik 2016
Październik 2016

 
W CITH mieliśmy okazję gościć młodych wolontariuszy z Młodzieżowego Wolontariatu Szkolno – Parafialnego „Otwarte serce” z Gimnazjum nr. 1 w Wołominie oraz Zespołu Szkół w Ossowie. Spotkanie odbyło się w ramach działania POZNAJ NASZE „OTWARTE SERCE”, realizowanego w ramach projektu „Kulturalni Edukatorzy – Mazowiecka Sieć Edukacji i Kultury” Mazowieckiego Instytutu Kultury”.
 

Październik 2016

 
Klasa II e z Gimnazjum nr 2 w Wołominie odwiedziła nasze Centrum Informacji. Po obejrzeniu filmu ,,Zwycięstwo 1920″ i grze terenowej, przy deszczowej pogodzie odbyło się ognisko z kiełbaskami. Mimo deszczu humory dopisywały.
 
Październik 2016

Październik 2016

 
Uczniowie III klasy Gimnazjum nr 2 im. Króla Jana III Sobieskiego z Legionowa wybrali się na wycieczkę ,,Szlakiem Bitwy Warszawskiej 1920 roku”. Odwiedzili także Ossów. Obejrzeli film ,,Zwycięstwo 1920″, przeszli z przewodnikiem po Parku Kulturowym.
 

Październik 2016
Październik 2016

 
Pielgrzymka z parafii św. Jana Pawła II w Radzyminie przybywając do Ossowa odwiedziła nasze Centrum Informacji. Grupę pielgrzymów ugościliśmy ciepłą herbatką, a następnie wybrali się na mszę do kaplicy w Ossowie.
 

Październik 2016

 
Doktor Ivan Gyurcsik z małżonką, ambasador Węgier w Polsce, AtillaMorovik burmistrz Csepel (Węgry), burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan z samorządowcami, starosta Kazimierz Rakowski wraz z radnymi powiatu wołomińskiego oraz zaproszeni goście spędzili kilka godzin w sobotę 15 października na terenie Centrum Informacji Turystyczno – Historycznej, a także w Parku Kulturowym w Ossowie.
 

Październik 2016
Październik 2016
Październik 2016

 
Na manewry do Ossowa przyjechali przedstawiciele grup rekonstrukcyjnych odtwarzających działania militarne z wieku XVII, m.in. Dragoni Fredry z Kobyłki. Naszym gościom z Węgier i samorządowcom z powiatu wołomińskiego zaprezentowali strój i uzbrojenie piechoty polsko – węgierskiej.
 

Październik 2016
Październik 2016
Rozmiar czcionki
Kontrast