Ossów 1920 Samorządowa Instytucja Kultury start – 10.8 km, nocleg pod gołym niebem, trochę technik linowych.
 

Październik 2017
Październik 2017

 
Nasz wyjątkowy gość, czołg Renault FT-17, który był z nami od początku sierpnia, odjechał do swojego rodzinnego gniazda. Dziękujemy Panu Bogdanowi Domagale i Pani Annie Jadackiej z firmy DJCHEM CHEMICALS POLAND z Wołomina za wypożyczenie tak niezwykłego obiektu historycznego oraz pracownikom DJCHEM za bezpieczne umieszczenie na cokole. Czołg cieszył się wielkim zainteresowaniem gości Samorządowej Instytucji Kultury, wspierał działania edukacyjne. Wierzymy, że Renault FT-17 wróci do Ossowa, ale to już materiał na kolejną opowieść.
 

Październik 2017
Październik 2017

 
Nasze centrum odwiedzili księża Jezuici z Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Warszawie. Po obejrzeniu filmu ,,Zwycięstwo 1920″ grupa udała się do miejsc pamięci w Ossowie.
 

Październik 2017

 
12 października na terenie Centrum Kultury Wilanów uczestniczyliśmy w pierwszym workshopie organizowanym przez Mazowiecką Regionalną Organizację Turystyczną. Wzięli w nim udział operatorzy produktów turystycznych, czyli podmioty i partnerstwa posiadające konkretną ofertę dotyczącą Mazowsza oraz biura podróży zainteresowane przywiezieniem turystów do tego regionu. Oczywiście przedstawiliśmy ofertę Samorządowej Instytucji Kultury w Ossowie. Zdjęcia dzięki uprzejmości J.A. Kwiatkowskiego.
  

Październik 2017
Październik 2017

 
W Centrum Informacji Turystyczno-Historycznej przygotowywana jest ekspozycja, dzięki której przy użyciu nowoczesnej techniki multimedialnej będzie można zobaczyć z bliska stułę, czapkę i krzyż księdza Ignacego Skorupki, który zginął w Ossowie podczas walk w 1920 roku.

Październik 2017
Październik 2017

 
Centrum informacji odwiedziła służba liturgiczna – ministranci wraz z opiekunami z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa Stara Miłosna. Po obejrzeniu filmu ,,Zwycięstwo 1920″ i zwiedzeniu centrum grupa udała się do sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej.
  

Październik 2017
Październik 2017

 
Przedstawiciele NATO w Ossowie
W poniedziałek, 16 października Centrum Informacji Turystyczno-Historycznej w Ossowie odwiedziło dziewięciu przedstawicieli administracji NATO z Australii, USA, Kanady, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji i Belgii. Goście obejrzeli trailer filmu „Zwycięstwo 1920” i udali się na spacer śladami Bitwy Warszawskiej. W swoich wypowiedziach podkreślali, że wizyta w historycznym miejscu wzbudziła ich szacunek wobec bohaterów, którzy oddali życie w obronie Ojczyzny w 1920 roku. Nie zabrakło szczegółowych pytań i chwili na refleksję.
  

Październik 2017
Październik 2017
Rozmiar czcionki
Kontrast