W Centrum Informacji Turystyczno-Historycznej działa sklepik do którego serdecznie zapraszamy od poniedziałku do piątku 8.00-16.00. Można zakupić pamiątki z logo instytucji, ze zdjęciami z rekonstrukcji oraz kadry z filmu ,,Zwycięstwo 1920″. Wszystko w przystępnej cenie. Szeroki asortyment obejmuje koszulki, książki, pocztówki, kubki, długopisy, breloki, magnesy, przypinki, gry planszowe, smyczki, bransoletki. Dla każdego coś fajnego.

Październik 2018
Październik 2018

 
Samorządową Instytucję Kultury odwiedzili chórzyści – Polacy z Białorusi występujący w Wołominie w ramach „Koncertu Chórów Kresowych”. Grupę przywiozła pani Monika Brzezińska reprezentująca Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej.

Październik 2018

 
🙂 Spacer z przewodnikiem, projekcja filmu ,,Zwycięstwo 1920″, lekcja historii z rekonstruktorem a na zakończenie ognisko z kiełbaskami. To wszystko w centrum informacji Ossów. Słoneczna pogoda przyciągnęła do nas uczniów ze szkoły podstawowej w Duczkach, PSP 21 Radom, szkoła podstawowa w Międzyborowie, eskapada Radom. Wszystkim dziękujemy za odwiedzenie miejsc pamięci.

Październik 2018

 
Polonia węgierska w Ossowie
W niedzielę, 21 października Centrum Informacji Turystyczno-Historycznej w Ossowie odwiedziła grupa Polonii węgierskiej. Uczestnicy obejrzeli film „Zwycięstwo 1920” i udali się na spacer z przewodnikiem śladami Bitwy Warszawskiej.

Październik 2018

 
Do Ossowa w przeddzień 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przyjechali rodacy z Litwy i Białorusi, kombatanci z panią pułkownik Weroniką Sebastianowicz, przedstawiciele Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej oraz Chóru Kresowego II Rzeczpospolitej. Nasi goście spędzili czas w Ossowie dzięki zaangażowaniu pani Moniki Brzezińskiej.

Październik 2018

 
Spacer z przewodnikiem, projekcja filmu ,,Zwycięstwo 1920″, lekcja historii z rekonstruktorem a na zakończenie ognisko z kiełbaskami. To wszystko w centrum informacji w Ossowie. Słoneczna pogoda przyciągnęła do nas uczniów ze szkół w miejscowościach odległych ale też i bliskich. Wszystkim dziękujemy za odwiedzenie naszej instytucji oraz miejsc pamięci w Ossowie.

Październik 2018
Październik 2018
Rozmiar czcionki
Kontrast