Obchody 80. rocznicy pobytu mjr. Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal w Krubkach-Górkach (gmina Poświętne). W programie uroczystości odbyły się m.in. biegi, rajd konny, rekonstrukcja przyjazdu Hubala do Krubek i uroczystości pod pomnikiem. Samorządowa Instytucja Kultury w Ossowie uczestniczyła w wydarzeniu.

Październik 2019
Październik 2019

 
Uczniowie ze szkoły podstawowej nr 1 im. Generała Franciszka Kleeberga i ze szkoły podstawowej nr 3 im. Małego Powstańca w Ząbkach odwiedzili dziś nasze centrum informacji.

Październik 2019

 
Manewry Leśniakowizna – Ossów
We wtorek, 8 października na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Leśniakowiźnie i Samorządowej Instytucji Kultury w Ossowie odbyły się „II Powiatowo-Gminne Manewry Patriotyczne Leśniakowizna – Ossów 2019”.
Zawody upamiętniały 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej i 100. rocznicę uzyskania przez Wołomin praw miejskich.
W wydarzeniu uczestniczyło 10 sześcioosobowych drużyn (patroli) ze szkół podstawowych z powiatu wołomińskiego. Nad zespołami czuwali nauczyciele. Reprezentacje wystawiły: Słupno (SP nr 1 i 2), Czarna, Tłuszcz, Radzymin, Nowe Ręczaje, Stare Grabie, Poświętne, Wołomin (SP nr 4) i Leśniakowizna.
Patrole wykonały szereg konkurencji, za które otrzymały punkty. W Ossowie były to: strzelanie do celu z broni sportowej, przeprawa przez rzekę po moście linowym, projekcja filmu przybliżającego wybuch II wojny światowej i lekcja muzealna prowadzona przez Pawła Zaniewskiego, na której należało rozwiązać quiz o II wojnie światowej.

Październik 2019
Październik 2019
Październik 2019
Rozmiar czcionki
Kontrast