Rowerowa pielgrzymka w Ossowie
W sobotę, 5 sierpnia Centrum Informacji Turystyczno-Historycznej w Ossowie odwiedzili uczestnicy Warszawskiej Pielgrzymki Rowerowej. Pielgrzymi obejrzeli film „Zwycięstwo 1920” i udali się rowerami szlakiem Bitwy Warszawskiej 1920. Dziękujemy za obecność.
 

Sierpień 2017

 
Dzięki zaproszeniu Jarosława Dąbrowskiego uczestniczyliśmy we wspólnym przedsięwzięciu – Biegu Cichociemnych z metą w Ossowie.
 

Sierpień 2017

 
W czasie ,,Dni Skupienia” Centrum Informacji odwiedziły siostry Franciszkanki Niepokalanej z Polski i Europy.
   

Sierpień 2017

 
Dziękujemy Panu Bogdanowi Domagale i Pani Annie Jadackiej za wypożyczenie repliki czołgu RENAULT-FT 17. Czołg przyjechał spod siedziby wołomińskiej firmy DJCHEM CHEMICALS POLAND i stanął przy Centrum Informacji w Ossowie. Dziękujemy także przedstawicielom DJCHEM za pomoc w ustawieniu obiektu.

Sierpień 2017

 
Wystawa, którą w lipcu prezentowaliśmy w Parlamencie Europejskim w Brukseli jest dostępna na terenie Centrum Informacji Turystyczno-Historycznej w Ossowie. Zapraszamy do obejrzenia.
 

Sierpień 2017

 
Promocja książki prof. Wiesława Wysockiego, stoiska grup rekonstrukcyjnych, zajęcia sprawnościowe, biblioteka w plenerze, stanowisko łączności radiowej, projekcje filmów, wystawy, prezentacja repliki czołgu RENAULT FT-17, stoisko muzeum broni i uzbrojenia – to wszystko podczas pikniku historycznego organizowanego przez Samorządową Instytucję Kultury 15 sierpnia.
  

Sierpień 2017
Sierpień 2017

 
W poniedziałek, 14 sierpnia, w Centrum Informacji Turystyczno-Historycznej w Ossowie minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, wicewojewoda mazowiecki Sylwester Dąbrowski, starosta wołomiński Kazimierz Rakowski, burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan i burmistrz Zielonki Grzegorz Dudzik podpisali list intencyjny dotyczący budowy oddziału Muzeum Wojska Polskiego, którym będzie Muzeum Bitwy Warszawskiej w Ossowie.
 

Sierpień 2017
Sierpień 2017

 
Burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan i zastępca ambasadora Francji w Polsce SylvianGuiaugue odsłonili na terenie Parku Kulturowego w Ossowie tablicę poświęconą pomocy, którą Francuzi nieśli Polakom w 1920 roku.

Sierpień 2017
Sierpień 2017

 
Centrum Informacji odwiedziła grupa seniorów z Warszawy ,,Wędrowniczki” wraz z przewodnikiem panią Marią Sołtan – Dobrzyńską, która od piętnastu lat wędruje regularnie odwiedzając najciekawsze zakątki naszego kraju.

Sierpień 2017

 
Do Centrum Informacji w Ossowie zawitały Półkolonie – Lato 2017 zorganizowane przez Lokalną Grupę Działania ,,Równiny Wołomińskiej”.

Sierpień 2017

 
29 sierpnia w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Ossowie odbyło się spotkanie z mieszkańcami organizowane przez panią burmistrz Wołomina Elżbietę Radwan, dotyczące budowy Muzeum Bitwy Warszawskiej na terenie Ossowa. Na spotkanie przyjechał minister Michał Dworczyk, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej wraz z doradcą panią Olgą Semeniuk. Na temat zagadnień dotyczących budowy wypowiadali się także starosta wołomiński Kazimierz Rakowski i Leszek Czarzasty przewodniczący Rady Miejskiej w Wołominie. Podczas spotkania mieszkańcy zostali poinformowani o wszelkich aspektach związanych z koncepcją budowy i jej usytuowaniem w terenie na obecnym etapie przygotowań oraz o zbliżających się działaniach dotyczących powstawania Muzeum Bitwy Warszawskiej.
 
Sierpień 2017 

Sierpień 2017
Rozmiar czcionki
Kontrast