4 sierpnia

W środę, 4 sierpnia naszą instytucję odwiedziła młodzież z obozu survivalowo-militarnego zorganizowanego przez Klub Sportowy Zakręt. Uczestnicy obejrzeli film „Zwycięstwo 1920” i zapoznali się z ekspozycją historyczną.

11 sierpnia

W środę, 11 sierpnia naszą instytucję odwiedzili uczestnicy projektu „Śladami Piłsudskiego – Bitwa Warszawska” ze Środowiskowego Domu Samopomocy z Olkusza. Placówkę prowadzi Olkuskie Stowarzyszenie Progres. Goście wysłuchali krótkiej prelekcji o Boju pod Ossowem, obejrzeli film „Zwycięstwo 1920”, zapoznali się z ekspozycją historyczną i udali się do miejsc pamięci.

12 sierpnia

W czwartek, 12 sierpnia naszą instytucję odwiedził12 Terenowy Oddział Lotniskowy w Warszawie. Najpierw odbyła się część oficjalna związana z obchodami Święta Wojska Polskiego. Następnie goście wysłuchali prelekcji o Boju pod Ossowem, obejrzeli film „Zwycięstwo 1920” i oddali cześć bohaterom na Cmentarzu Poległych.

14 sierpnia

Dziś o 6.00 odbyła się Msza Święta w miejscu, gdzie zginął ks. Ignacy Skorupka, trafiony kulą z karabinu bolszewickiego o poranku 14 sierpnia 1920 roku.

14 sierpnia

Trwa piknik historyczny w Ossowie. Serdecznie zapraszamy!

14 sierpnia

Kolejna tablica przy Samorządowej Instytucji Kultury w Ossowie ukazująca współpracę Polski i Rumunii w 1920 roku wpisała się w tradycję prezentowania przejawów wsparcia ze strony krajów, które dostrzegły sytuację Rzeczpospolitej 101 lat temu i w miarę możliwości niosły pomoc.

14 sierpnia

Okolice Ossowa i Radzymina położone były w 1920 roku na ostatniej linii obrony przed Warszawą. W 2021 roku z Radzymina do Ossowa przyjechali motocykliści w ramach XX MOTO CUDU upamiętniając wydarzenia sprzed 101 lat.

15 sierpnia

Wspomnienie Pikniku Historycznego z okazji 101 rocznicy Bitwy Warszawskiej przywołuje bardzo pozytywne emocje. Wielkie podziękowania dla współorganizatorów, współpracowników, samorządowców, artystów, przedstawicieli grup rekonstrukcyjnych, prelegentów, animatorów i wszystkich, którzy zaangażowali się w świętowanie kolejnej rocznicy wielkiego zwycięstwa Polaków, Cudu nad Wisłą.

27 sierpnia

W piątek, 27 sierpnia naszą instytucję odwiedzili pielgrzymi z parafii pw. Jana Chrzciciela w Sokołowie Małopolskim (województwo podkarpackie). Goście zapoznali się z ekspozycją historyczną i udali się na spacer z przewodnikiem do miejsc pamięci.

Rozmiar czcionki
Kontrast