W Centrum Informacji Turystyczno – Historycznej w Ossowie można oglądać prezentację pamiątek związanych z księdzem Ignacym Skorupką, które w swoich zbiorach posiada Muzeum Wojska Polskiego. Krzyż, stuła, order Virtuti Militari, czapka oraz odręczne notatki są prezentowane w Ossowie dzięki nowoczesnej technice multimedialnej, co pozwala na dostrzeżenie każdego szczegółu. Ekrany uzupełniają gablotę poświęconą księdzu Ignacemu.

Styczeń 2018
Styczeń 2018

  
Podsumowanie i rozdanie nagród I Urodzinowego Rajdu BMW Fanatical Team – Wołomin już za nami. W sobotę 6 stycznia uczestnicy rajdu jechali ponad dwie godziny przez miejscowości powiatu wołomińskiego i wykonywali przewidziane zadania. W Ossowie na terenie Parku Kulturowego pokonywali krótką trasę i wystartowali w konkurencji zręcznościowej, a także nawiązującej do wydarzeń z 1920 roku.

Styczeń 2018
Styczeń 2018
Styczeń 2018

Przedstawiciele Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego i niemieckiego odpowiednika polskiej instytucji z indywidualną wizytą w Centrum Informacji Turystyczno Historycznej w Ossowie.
  

Styczeń 2018

 
W  Ossowie uczniowie z I LO PUL w Wołominie uczestniczyli w zajęciach pod czujnym okiem instruktora Andrzej Nowak Projekt Ranger.
  

Styczeń 2018
Styczeń 2018

   
13 stycznia w nasze progi zawitała grupa pasjonatów historii złożona z bibliotekarzy z Biblioteki Narodowej oraz towarzyszących im turystów z Izabelina. W księdze pamiątkowej zostawili takie oto przemiłe słowa:
,,Grupa mieszana historia dobrze opowiedziana, wizyta w muzeum celująca jak historia serce radująca”

Styczeń 2018
Styczeń 2018

 
SURVIVAL NA GOŚCIŃCU
Półkolonie z Gminy Dębe Wielkie w ramach survivalowych zajęć w Ossowie. Po obejrzeniu filmu ,,Zwycięstwo 1920″ odbyły się zajęcia sportowo – militarne zakończone ogniskiem z kiełbaskami.
  

Styczeń 2018
Styczeń 2018
Rozmiar czcionki
Kontrast