10 stycznia

W piątek, 10 stycznia w Centrum Informacji Turystyczno-Historycznej w Ossowie odbyło się wydarzenie w związku z rokiem stulecia Bitwy Warszawskiej. Czworo uczniów Szkoły Podstawowej w Ossowie przygotowało prezentacje historyczne poświęcone Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Na zakończenie prelekcję wygłosił przedstawiciel Samorządowej Instytucji Kultury. Prelegenci otrzymali upominki.

14 stycznia

We wtorek, 14 stycznia Centrum Informacji Turystyczno-Historycznej w Ossowie odwiedzili studenci ze Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego pod przewodnictwem pułkownika Tadeusza Krząstka. Uczestnicy obejrzeli film „Zwycięstwo 1920”, zapoznali się z ekspozycją historyczną i wygłosili referaty dotyczące wojny polsko-bolszewickiej. Ostatnim akcentem wizyty był spacer do miejsc pamięci.

18 stycznia

W sobotę, 18 stycznia Centrum Informacji Turystyczno-Historycznej w Ossowie odwiedziła grupa przewodników z Warszawskiego Oddziału Przewodników PTTK. Uczestnicy obejrzeli film „Zwycięstwo 1920”, zapoznali się z ekspozycją historyczną i udali się na spacer do miejsc pamięci.

Rozmiar czcionki
Kontrast