Wystawa „Dwa Bratanki – Węgrzy Polakom w 1920 roku” obecnie znajduje się w Muzeum Lotnictwa Węgierskiego w Szolnoku na Węgrzech. W związku z obostrzeniami sanitarnymi ekspozycja prezentowana jest w formie umożliwiającej zwiedzanie. Na zdjęciu pułkownik Tomasz Trzciński, attaché obrony, wojskowy i lotniczy przy Ambasadzie Rzeczypospolitej w Budapeszcie na tle wystawy.

Projekt otrzymał dofinansowanie ze środków Instytutu Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka.

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Henryka Jerzego Chmiela – Papcio Chmiel. Miał 97 lat. Szczególnie znany był z serii komiksowej „Tytus, Romek i A’Tomek”. W marcu 1943 r. został żołnierzem Armii Krajowej i przyjął pseudonim „Jupiter”. Uczestniczył w powstaniu warszawskim w stopniu starszego strzelca w szeregach 7 pułku piechoty Armii Krajowej „Garłuch”. Jednym z jego dzieł jest komiks o Bitwie Warszawskiej, gdzie pojawił się również Ossów jako miejsce akcji.

 

Samorządowa Instytucja Kultury w Ossowie przyłącza się do akcji dokarmiania ptaków zimą. Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Wołominie dostarczył nam karmnik i prowiant. Serdecznie dziękujemy!

W związku ze zmianą obostrzeń, od 1 lutego Samorządowa Instytucja Kultury w Ossowie będzie otwarta dla turystów. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą historyczną przy zachowaniu reżimu sanitarnego i dystansu społecznego 1 osoba na 15 m². Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie telefoniczne planu przybycia do Instytucji.

Rozmiar czcionki
Kontrast