W Centrum Informacji Turystyczno Historycznej gościliśmy uczniów trzecich klas gimnazjum z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Duczkach. Po obejrzeniu filmu ,,Zwycięstwo 1920″ grupa wzięła udział w grze terenowej. Następnie zorganizowaliśmy uczniom ognisko z pieczonymi kiełbaskami 🙂 dziękujemy za mile spędzony czas i zapraszamy.
Uczniowie szkoły podstawowej nr 3 w Wołominie odwiedzili nasze Centrum Informacji Turystyczno Historycznej. Po obejrzeniu filmu ,,Zwycięstwo 1920″ grupa wzięła udział w grze terenowej, a na zakończenie zasiedli przy zorganizowanym ognisku z kiełbaskami.
Wycieczki szkolne, ognisko z kiełbaskami, gra terenowa cieszą się powodzeniem w Centrum Informacji Turystyczno Historycznej. Klasa 5a ze szkoły podstawowej nr 3 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wołominie bawiła się świetnie. Zabawa połączona z nauką, piękna pogoda oraz nagrody za udział w grze przyciągają uczniów w te magiczne miejsca pamięci. ZAPRASZAMY.
Uczniowie Gimnazjum nr 2 z Wołomina po obejrzeniu filmu ,,Zwycięstwo 1920″ i uczestnictwie w grze terenowej zasiedli do ogniska z kiełbaskami. Tego dnia, jak się okazało był ,,Dzień Chłopaka” 🙂 więc dziewczyny zrobiły niespodziankę swoim kolegom wręczając im małe upominki. Była radość i całusy.
Na zaproszenie profesora Zbigniewa Wawera, dyrektora Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie dyrektor Samorządowej Instytucji Kultury w Ossowie wziął udział w niedzielę, 11 września, w obchodach Dnia Szabli. Impreza była zorganizowana we współpracy z Węgiersko – Polską Szkołą Szermierki Szablą. Spotkanie było okazją do nawiązania kontaktów Samorządowej Instytucji Kultury w Ossowie z Muzeum Wojska Polskiego.
Gościliśmy pierwsze klasy z CXIX LO im. Jacka Kuronia w Warszawie. Grupa brała udział w grze terenowej na terenie Parku Kulturowego, obejrzała film ,,Zwycięstwo 1920″. Na zakończenie integrowała się przy wspólnym ognisku.
To było wyjątkowe przeżycie – mówiła po koncercie w Ossowie burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan. Pieśni Jacka Kaczmarskiego zaśpiewał Mateusz Nagórski. Utworów wysłuchali także przebywający na terenie powiatu wołomińskiego przedstawiciele Stowarzyszenia Łagierników i Żołnierzy AK. Koncert zorganizowano w wigilię obchodów 77 rocznicy napaści radzieckiej na Polskę.
Przedstawiciele Stowarzyszenia Łagierników Żołnierzy AK z prezesem Arturem Kondratem i Moniką Brzezińską organizatorem pobytu na terenie powiatu wołomińskiego, odwiedzili w sobotę 17 września Ossów. Zapoznali się z historią boju pod Ossowem prezentowaną przez Centrum Informacji Turystyczno – Historycznej. Zwiedzili Park Kulturowy. Zatrzymali się na terenie Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej.
W sobotę 3 września do Ossowa przyjechali miłośnicy pojazdów zabytkowych i dawnej motoryzacji. Pojawiło się wiele egzemplarzy polskiej produkcji. Przewodnikiem kolumny był Karol Boński organizator XII Wołomińskiego Zlotu Pojazdów Zabytkowych. W Ossowie kierowcy i pasażerowie w siedzibie Centrum Informacji Turystyczno – Historycznej i na trasie Parku Kulturowego poznali dzieje polskiego zwycięstwa z 1920 roku. Poczęstunek dla gości przygotowali strażacy z Ossowa.
W sobotę Ossów odwiedzili uczestnicy Rajdu Katyńskiego. Przedstawiliśmy gościom historię boju z 1920 roku. Oprowadziliśmy po Parku Kulturowym. Był to pierwszy postój po wyjeździe z Warszawy. Motocykliści modlili się, złożyli wieńce i zapalili znicze na Cmentarzu Poległych, przy tablicy oficerów walczących w 1920 roku, którzy zginęli w Katyniu, a także przy krzyżu upamiętniającym miejsce śmierci ks. Ignacego Skorupki.
Do Centrum Informacji Turystyczno – Historycznej i Parku Kulturowego w Ossowie przyjechali płk Andrzej Pawlikowski szef Biura Ochrony Rządu i Natalia Markiewicz rzecznik prasowy BOR-u. Towarzyszyli im Ryszard Walczak i Dariusz Loranty. Omawialiśmy m.in. możliwość współpracy na etapie szkolenia rekrutów aspirujących do służby, która zajmuje się m.in. ochroną najważniejszych osób w państwie.
Uczestnicy półkolonii Lokalnej Grupy Działania „Równiny Wołomińskiej” z programem „Nie daj się nudzie” zawitali na koniec wakacji w Ossowie.
Przedstawiciele warszawskiego klubu dyskusyjnego Ronina, z prezesem Józefem Orłem, przyjechali do Ossowa. W Centrum Informacji Turystyczno – Historycznej odbyła się debata „Czego nauczyć się od zwycięzców z 1920 roku” z udziałem profesora Janusza Odziemkowskiego, doktora Krzysztofa Jabłonki, Jerzego Moszczyńskiego. Dostaliśmy wsparcie dla planu budowy muzeum Bitwy Warszawskiej na setną rocznicę. Klub Ronina będzie już rokrocznie gościł w Ossowie.