Centrum Informacji Turystyczno Historycznej wspiera przebywających na terenie Ossowa obcokrajowców z Bułgarii, którzy korzystają z urządzeń i materiałów edukacyjnych dostępnych w naszej instytucji.
  

Wrzesień 2017

 
XIII Wołomiński Zlot Pojazdów Zabytkowych im. Tomasza Mikulskiego.
W dwudniowej imprezie wzięli udział posiadacze zabytkowych i klasycznych samochodów. Stoisko Samorządowej Instytucji Kultury przy współpracy z Muzeum Oręża i Techniki Użytkowej promowało Ossów i wydarzenia związane z 1920 r.
 

Wrzesień 2017

 
Piknik na Polu Mokotowskim
9 września Samorządowa Instytucja Kultury w Ossowie uczestniczyła w ósmym europejskim pikniku rodzinnym na Polu Mokotowskim w Warszawie. Wydarzenie było realizowane przez m.st. Warszawę w ramach unijnego projektu prezentującego sposób w jaki Unia Europejska zmienia stolicę.
  

Wrzesień 2017

 
Wycieczki w Ossowie
12 i 14 września Centrum Informacji Turystyczno-Historycznej w Ossowie odwiedzili żołnierze służby przygotowawczej z Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu. Rozpoczęliśmy drugi cykl spotkań. Uczestnicy wycieczek obejrzeli film ,,Zwycięstwo 1920” i udali się na spacer z przewodnikiem śladami bohaterów 1920 roku. Już wkrótce następne spotkania.
  

Wrzesień 2017
Wrzesień 2017

 
Żołnierze w Ossowie
18,19 i 20 września Centrum Informacji Turystyczno-Historycznej w Ossowie odwiedziły kolejne grupy żołnierzy służby przygotowawczej z Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu. Uczestnicy wycieczek obejrzeli film ,,Zwycięstwo 1920” i udali się na spacer z przewodnikiem śladami bohaterów 1920 roku. Zakończyliśmy drugi cykl spotkań. Dziękujemy za obecność i zapraszamy ponownie!
  

Wrzesień 2017
Wrzesień 2017

 
Centrum Informacji odwiedzili uczniowie CXIX LO im. Jacka Kuronia w Warszawie. Po obejrzeniu filmu ,,Zwycięstwo 1920″ grupa udała się na spacer z przewodnikiem biorąc udział w quizie. Oczywiście zwycięzcy zostali nagrodzeni.
  

Wrzesień 2017
Wrzesień 2017

 
Centrum Informacji odwiedzili uczniowie klasy czwartej wraz z opiekunami ze szkoły podstawowej nr 7 w Wołominie. Po obejrzeniu filmu była lekcja historii z rekonstruktorem oraz spacer z przewodnikiem zakończony ogniskiem z kiełbaskami.
  

Wrzesień 2017
Wrzesień 2017

 
Centrum Informacji odwiedzili uczniowie klasy pierwszej wraz z opiekunami z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Króla Jana III Sobieskiego w Legionowie. Po zwiedzeniu naszego centrum i lekcji historii z rekonstruktorem grupa udała się na spacer z przewodnikiem biorąc udział w quizie. Najlepsi zostali nagrodzeni. Pogoda dopisała więc na zakończenie odbyło się integracyjne ognisko z kiełbaskami.
  

Wrzesień 2017
Wrzesień 2017
Rozmiar czcionki
Kontrast