Zabytkowe pojazdy w Ossowie
W sobotę, 1 września, Centrum Informacji Turystyczno-Historycznej w Ossowie odwiedzili uczestnicy XIV Wołomińskiego Zlotu Pojazdów Zabytkowych im. Tomasza Mikulskiego. Samorządowa Instytucja Kultury była współorganizatorem wydarzenia.
Przed uczestnikami stało nie lada zadanie – znaleźć samodzielnie odpowiedzi na cztery pytania związane z Bitwą Warszawską 1920 roku. Wskazówek musieli szukać pośród informacji dostępnych na planszach wystawowych, tablicach informacyjnych i w gablotach z eksponatami.
 

Wrzesień 2018
Wrzesień 2018

 
W sobotę, 1 września Centrum Informacji Turystyczno-Historycznej w Ossowie odwiedzili pielgrzymi z parafii Św. Klemensa w Nadarzynie. Uczestnicy obejrzeli film „Zwycięstwo 1920” i udali się na spacer śladami bohaterów Bitwy Warszawskiej.

Wrzesień 2018

 
Światowe Forum Muzeów Pól Bitewnych w Gdańsku
Samorządowa Instytucji Kultury w Ossowie miała przyjemność uczestniczyć w międzynarodowej konferencji „Światowe Forum Muzeów Pól Bitewnych” zorganizowanej przez Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Wydarzenie odbyło się 4-6 września.

Wrzesień 2018

 
IMPREZA TURYSTYCZNO-NAWIGACYJNA w Ossowie.
„IV Runda Królewski Puchar Turystyczny 2018” jest XXVI rundą Turystycznych Samochodowych Mistrzostw Polski i Turystycznego Pucharu Polski oraz VIII rundą Turystyczno-Nawigacyjnych Mistrzostw Okręgu Warszawskiego Polskiego Związku Motorowego.
Impreza objęta była honorowym patronatem Burmistrza Wołomina.

Wrzesień 2018

 
W dniu 8 września Samorządowa Instytucja Kultury wzięła udział w pikniku ,,EUROPA ZMIENIA METROPOLIĘ WARSZAWSKĄ” – EUROPE DIRECT Warszawa. Przedsięwzięcie organizowane we współpracy ze Stowarzyszeniem Miłośników Kawalerii im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich. Przedstawiliśmy propozycję Parku Kulturowego w Ossowie m.in. promowaliśmy budowę muzeum oraz rowerową ścieżkę dydaktyczno – turystyczną. Wśród licznych zainteresowanych zaobserwować można było m.in. przedstawicieli z Japonii i Wietnamu.

Wrzesień 2018

 
Dziś nasze centrum odwiedziła Społeczna Szkoła Podstawowa nr 26 STO im. prof. Jigoro Kano z Warszawy. W ramach podziękowania Samorządowa Instytucja Kultury otrzymała upominek własnoręcznie wykonany przez uczniów. Dziękujemy  🙂

Wrzesień 2018

 
Dziś odwiedziła nas grupa seniorów SITPNiG Kraków oddział Warszawa. Po obejrzeniu filmu ,,Zwycięstwo 1920″ uczestnicy udali się na spacer z przewodnikiem a na zakończenie było ognisko z kiełbaskami.

Wrzesień 2018

 
Dziś odwiedzili nas uczniowie, wraz z opiekunami, ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Duczkach. Po obejrzeniu filmu ,,Zwycięstwo 1920″ odbył się spacer do miejsc pamięci. W terenie dzieci odpowiadały na pytania zawarte w karcie gry terenowej. Zespoły z najlepszymi wynikami zostały nagrodzone. Na zakończenie ognisko z kiełbaskami.

Wrzesień 2018

 
Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka z Międzylesia w Ossowie. Tradycyjnie film ,,Zwycięstwo 1920”, lekcja historii z rekonstruktorem, spacer z przewodnikiem a na koniec ognisko.

Wrzesień 2018

 
Węgierska młodzież w Ossowie
W sobotę, 15 września Centrum Informacji Turystyczno-Historycznej w Ossowie odwiedziła grupa węgierskiej młodzieży. Wycieczka odbyła się w związku z 100-leciem odzyskania niepodległości przez Polskę. Organizatorami byli samorząd mniejszości polskiej i samorząd dzielnicy Óbuda-Békásmegyer w Budapeszcie.
Uczestnicy obejrzeli film „Zwycięstwo 1920”, zapoznali się z eksponatami w gablotach i udali się na spacer z przewodnikiem śladami Bitwy Warszawskiej.

Wrzesień 2018

 
Dziś centrum informacji odwiedzili żołnierze Centrum Operacji Lądowych – Dowództwo Komponentu Lądowego wraz z generałem brygady doktorem Sławomirem Kowalskim. Po obejrzeniu filmu ,,Zwycięstwo 1920″ odbyła się lekcja historii poprowadzona przez rekonstruktora Jacka Gradusa i jego syna Kamila, którzy na zakończenie otrzymali podziękowanie za wkład i zaangażowanie w przygotowaniu ciekawej lekcji historii.

Wrzesień 2018

 
W dniach 17-20 września nasze Centrum odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tomasza Morusa z Otwocka. Widzieli film ,,Zwycięstwo 1920″, spacerowali z przewodnikiem, uczestniczyli w lekcjach historycznych z rekonstruktorem Jackiem Gradusem. Wizyty kończyły się wspólnymi ogniskami.

Wrzesień 2018

 
Uczniowie szkoły podstawowej w Borzęcinie Dużym odwiedzili nasze centrum informacji. Po obejrzeniu filmu ,,Zwycięstwo 1920″ odbyła się lekcja historii z rekonstruktorem Jackiem Gradusem a następnie spacer z przewodnikiem do miejsc pamięci. Na zakończenie ognisko z kiełbaskami.

Wrzesień 2018

 
Uczniowie szkoły podstawowej nr 3 im. Pomnik Zwycięstwa 1920 roku odwiedzili nasze centrum informacji. Z zaciekawieniem wysłuchali rekonstruktora Jacka Gradusa, Który poprowadził żywą lekcję historii. Dzieci odpowiadały na pytania a na koniec zostały nagrodzone.

Wrzesień 2018

 
Dziś w Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej w Ossowie odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy „Serce dla Inki”, poświęconej Danucie Siedzikównie. Druga część spotkania została zorganizowana w siedzibie Samorządowej Instytucji Kultury.

Wrzesień 2018
Rozmiar czcionki
Kontrast