We wtorek, 17 września, w siedzibie Samorządowej Instytucji Kultury w Ossowie miała miejsce promocja trzeciej części pracy pt. „Tynne, historia na nowo pisana”. Autor Dariusz Szymanowski przybliżył okoliczności jej powstania.
23 maja 2015 r. Stowarzyszenie „Wizna 1939” rozpoczęło prace w rejonie Sarn nad Słuczą (Ukraina), gdzie Sowieci zamordowali żołnierzy Korpusu Ochrony Pogranicza.

Wrzesień 2019

 
W poniedziałek, 16 września, w przeddzień 80. rocznicy inwazji sowieckiej na Polskę, siedzibę Samorządowej Instytucji Kultury w Ossowie odwiedzili Sybiracy, kombatanci i młodzież polska z Białorusi. Przyjechali do Polski na zaproszenie Fundacji Pomocy i Więzi Polskiej „Kresy RP” i Stowarzyszenia Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej. Goście zapoznali się z ekspozycją historyczną, wysłuchali wykładu o wojnie polsko-bolszewickiej i uczestniczyli w Ognisku Pamięci, w czasie którego śpiewali pieśni patriotyczne.

Wrzesień 2019

 
W piątek, 13 września Centrum Informacji Turystyczno-Historycznej w Ossowie odwiedzili seniorzy i członkowie Rodzinnego Stowarzyszenia Dużych i Małych „Chołpina” z Piwnicznej-Zdroju. Grupa obejrzała film „Zwycięstwo 1920”, zapoznała się z ekspozycją historyczną i udała się na spacer śladami Bitwy Warszawskiej. Wycieczka podróżuje szlakiem Błękitnej Armii generała Józefa Hallera. Odwiedzą również Puck, gdzie generał dokonał symbolicznych zaślubin Polski z Bałtykiem.

Wrzesień 2019

 
W środę, 11 września, Centrum Informacji Turystyczno-Historycznej w Ossowie odwiedzili żołnierze amerykańscy, reprezentujący 66th MilitaryIntelligence Brigade. Jednostka stacjonuje pod Frankfurtem (Niemcy). Do jej zadań należy, np. rozpoznawanie terenu i zbieranie informacji, które mogą zostać wykorzystane przez wojsko w czasie ćwiczeń lub manewrów wojennych.
Grupa uczestniczyła w objazdowej wycieczce po miejscach pamięci związanych z wojną polsko-bolszewicką. Odwiedzili również m.in. Mińsk Mazowiecki.
– Kluczowe jest, aby żołnierze amerykańscy zrozumieli, jak Polacy pokonali bolszewików. Dzięki wizycie w Ossowie dowiedzieli się, jak kształtowało się państwo polskie. A także, jaką taktykę i strategię obrali Polacy, aby pokonać wroga mającego przytłaczającą przewagę – powiedział generał John Smales, opiekun grupy.

Wrzesień 2019

 
W sobotę, 31 sierpnia w Nadmie (gmina Radzymin) odbył się piknik sołecki „Ocalić od zapomnienia”. W wydarzeniu uczestniczyła Samorządowa Instytucja Kultury w Ossowie.

Wrzesień 2019
Wrzesień 2019
Rozmiar czcionki
Kontrast