Naszą instytucję odwiedzili pensjonariusze z Dziennego Domu Seniora Wilanów z Warszawy. Goście zapoznali się z ekspozycją historyczną i obejrzeli film „Zwycięstwo 1920”, który skłonił ich do refleksji i wzbudził wzruszenie.

2 września

W czwartek, 2 września w siedzibie Samorządowej Instytucji Kultury w Ossowie zostało wręczone podziękowanie dla Firmy Kamieniarskiej Tadeusza Karczmarczyka. Od wielu lat wspiera swoją pomocą dzieła pamięci oraz przedsięwzięcia społeczne i patriotyczne m.in. w Ossowie, Wołominie i Warszawie.

11 września

W sobotę naszą instytucję odwiedzili siatkarze, którzy brali udział w Młodzieżowym Turnieju Siatkarskim o puchar Starosty Wołomińskiego z okazji 101. rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Natomiast w sobotę, 11 września odwiedzili nas siatkarze Legii Warszawa i Plas Warszawa. Oba turnieje rozegrano na hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wołominie. Grupy obejrzały film „Zwycięstwo 1920”, zapoznały się z ekspozycją historyczną i udały się na Cmentarz Poległych oddać cześć Bohaterom Bitwy Warszawskiej.

18 września

W sobotę, 18 września naszą instytucję odwiedzili pielgrzymi z parafii św. Antoniego z Padwy w Mińsku Mazowieckim. Grupa obejrzała film „Zwycięstwo 1920”, zapoznała się z ekspozycją historyczną i odwiedziła miejsca pamięci w Ossowie.

24 września

W piątek, 24 września naszą instytucję odwiedzili uczniowie 8 klasy Szkoły Podstawowej nr 32 z Oddziałami Integracyjnymi im. Małego Powstańca w Warszawie. Grupa udała się na spacer z przewodnikiem do miejsc pamięci w Ossowie, obejrzała film „Zwycięstwo 1920”, zapoznała się z ekspozycją historyczną i uczestniczyła w grze terenowej, podczas której sprawdziła swoją wiedzę o Bitwie Warszawskiej – najlepsi otrzymali nagrody. Na zakończenie młodzież posiliła się tradycyjną kiełbaską z ogniska.

28 września

We wtorek, 28 września w godzinach 9.00 – 16.00 na terenie Samorządowej Instytucji Kultury w Ossowie i ZSP w Leśniakowiźnie odbyły się „III Powiatowo-Gminne Manewry Patriotyczne Leśniakowizna – Ossów 2021”. Wydarzenie patronatem objęli Elżbieta Radwan Burmistrz Wołomina oraz Mazowiecki Kurator Oświaty.

 

23 września

W czwartek, 23 września naszą instytucję odwiedzili uczniowie klasy 3a ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Zielonce. Grupa udała się na spacer do miejsc pamięci w Ossowie z przewodnikiem, zapoznała się z ekspozycją historyczną i obejrzała film „Zwycięstwo 1920”. Uczniowie brali też udział w grze terenowej. Najlepsi z nich otrzymali nagrody.

Rozmiar czcionki
Kontrast